Zamknij

Panna młoda nie chciała dzieci na ślubie, a i tak się pojawiły. Wystawiła rodzicom rachunki

14.04.2022 09:01
Rodzice otrzymali zaproszenie na ślub bez dzieci. Przyszli z pociechami i dostali rachunki
fot. Shutterstock

Coraz częściej zdarza się, że pary młode zapraszają na wesele gości bez dzieci. Niektórym rodzicom jednak trudno to zrozumieć i mimo to przyprowadzają pociechy.

Żyjemy w czasach, gdy coraz rzadziej bierzemy pod uwagę zrobienie czegoś, bo "tak wypada". Dziś pary młode mogą same decydować o tym, kogo zamierzają zaprosić na swoje wesele. To sprawia, że niekiedy wykazują się kreatywnością, ale też biorą pod uwagę to, czego naprawdę chcą. Jakiś czas temu pisaliśmy o parze młodej, która spotkała się z krytyką, ponieważ zaprosiła na wesele psy zamiast dzieci. Teraz przyszedł czas na innych zakochanych. Panna młoda poskarżyła się na rodziców, którzy nie dostali zaproszenia z dziećmi, a i tak przyszli ze swoimi pociechami. Postanowiła wystawić im rachunki.

Zobacz także: Ta panna młoda nie zamierza zaprosić rodziny na ślub. Internauci: "Jesteś podstępna"

Rodzice otrzymali zaproszenie na ślub bez dzieci. Przyszli z pociechami

Pary młode, które zamierzają zorganizować wesele, często stają przed trudnym wyborem. Zdarza się, że zakochani nie chcą, żeby na ich przyjęciu pojawiły się dzieci. Mają do tego prawo, ale to dość kontrowersyjna decyzja.

Portal thesun.co.uk dotarł do wpisu rozgoryczonej panny młodej na forum reddit.com. Kobieta poskarżyła się internautom, że wraz z narzeczonym podjęli decyzję, żeby nie zapraszać dzieci na wesele. Mimo tego milusińscy i tak pojawili się na przyjęciu. 

Lubimy dzieci, więc głównym problemem był koszt. (...) Zatrudniliśmy pięć opiekunek dla 25-30 dzieci, których rodzice nie mogli znaleźć opiekunki w ostatniej chwili. (...) Moi teściowie zaoferowali swój dom mniej niż 30 minut dalej, żeby gościć wszystkie dzieci - napisała panna młoda.

Mimo tego znaleźli się rodzice, którzy postanowili zabrać swoje pociechy na ślub i wesele. Na taki krok zdecydowały się trzy pary, co łącznie dało 9 maluchów na przyjęciu.

Drużbowie zaproponowali, że zabiorą dzieci do domu, ale ci odmówili i zrobili scenę - dodaje panna młoda. 

Dalej było tylko gorzej. Jedno z dzieci zaczęło płakać podczas ślubu, a drugie skakać tuż przed parą młodą. Na weselu natomiast maluchy miały zacząć krzyczeć i rzucać jedzeniem. 

Zobacz także: 140 gości odmówiło jej obecności na ślubie. Nie chcieli płacić 3 tysięcy funtów

Panna młoda wystawiła gościom rachunki za zabranie dzieci na wesele

Czara goryczy przelała się w momencie, gdy... jedno z dzieci weszło pod suknię panny młodej i zabrudziło jej kreację. Żadna kobieta nie chciałaby przeżyć czegoś takiego. 

Spojrzałam na mojego męża, a on zabrał dzieci, zaprowadził je do rodziców i poprosił, żeby opuścili wesele.

Po ceremonii zakochani postanowili... wysłać rodzicom rachunki za talerzyki dla ich dzieci. Jeden gość kosztował ich bowiem 250 dolarów - niezależnie od wieku. 

Dwie pary zapłaciły i przeprosiły, a nawet powiedziały, że teraz rozumieją, dlaczego nie chcieliśmy uwzględnić dzieci. Oczywiście para z dwójką awanturniczych dzieci odmówiła zapłaty, ponieważ poprosiliśmy ją, aby wyszła przed ciastem... poważnie. Zamiast przeprosin otrzymaliśmy nieprzyjemny telefon - opowiada panna młoda.

Internauci przyznają rację parze młodej. Ich zdaniem zakochani mieli prawo nie zapraszać dzieci - zwłaszcza że zapewnili im opiekę. 

Byłbym wściekły.

 

Wysokość uprzywilejowania rodziców, którzy przyprowadzili dzieci, choć im zabroniono, jest naprawdę szokująca... 

 

Właśnie udowodnili, dlaczego nie są warci poznania - piszą komentujący.

A co wy o tym sądzicie? Para młoda postąpiła słusznie? 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan po rozwodzie razem wychowują synów
9 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródło: thesun.co.uk/reddit.com