Zamknij

Skandal przed ślubem Elżbiety II i Filipa. Niejedna para rozstałaby się na ich miejscu

22.11.2021 09:35
Przed ślubem królowej Elżbiety i Filipa wybuchł skandal. Książę miał nieślubne dziecko?
fot. PA/Press Association/East News

Książę Filip przez lata miał opinię bawidamka. Oliwy do ognia dolewały plotki na temat jego romansów. Jedna z nich pojawiła się przed jego ślubem z Elżbietą.

Królowa Elżbieta i książę Filip postanowili się pobrać, choć rodzice ówczesnej księżniczki nie przepadali za jej wybrankiem. Filip miał bowiem nazistowskie korzenie, ale nie tylko to sprawiało, że rodzina królewska, jak również cała opinia publiczna w Wielkiej Brytanii, nie była mu przychylna. Już przed jego zaręczynami z Elżbietą przyklejono mu łatkę bawidamka. Mówiło się nawet, że książę Filip zamierzał poślubić inną kobietę. Tuż przed królewskim weselem wybuchł prawdziwy skandal związany z nieślubnym dzieckiem wybranka Elżbiety II. 

Zobacz także:  To nie Filip miał zostać mężem królowej Elżbiety. Matka miała dla niej innego kandydata na męża

Przed ślubem królowej Elżbiety i księcia Filipa wybuchł skandal

Królowa Elżbieta wielokrotnie przymykała oko na przewinienia księcia Filipa, który prowadził dość swobodny styl życia jak na małżonka monarchini. Media co chwilę rozpisywały się na temat przyjęć, na których się pojawiał, jak również różnych kobiet z jego otoczenia. 

Elżbieta II potrafiła jednak trzymać nerwy na wodzy i wybaczała wiele swojemu wybrankowi. Nauczyła się tego już przed ślubem. To właśnie przed wymarzoną ceremonią księżniczki nastąpił szereg zdarzeń, których niejedna para młoda nie potrafiłaby znieść.

Przede wszystkim księciu Filipowi nie byli przychylni rodzice przyszłej królowej. Tuż przed ślubem zdarzył się też wypadek, który wiele panien młodych uznałoby za pech. Elżbieta jednak się tym nie przejęła. Podobnie jak plotkami, które wówczas krążyły o jej narzeczonym.

Tuż przed ślubem Elżbiety i Filipa w mediach pojawiły się informacje dotyczące nieślubnego dziecka księcia. Portal viva.pl podaje, że na ten temat pisał m.in. Marek Rybarczyk w swojej książce o rodzinie królewskiej.

Od czasu do czasu na koniec zabawy Filip wskazywał dyskretnie na partnerkę, którą był zainteresowany, a potem gdzieś znikał. Wszystko odbywało się w absolutnej dyskrecji. (...) Owocem podróży Filipa na antypody mogło być nawet… nieślubne potomstwo - napisał. 

Romanse w rodzinie królewskiej zawsze jednak były tuszowane i nikt z otoczenia Elżbiety II nie potwierdził tych doniesień. Co więcej, sama królowa przez całe małżeństwo z Filipem zdawała się nie przejmować tego typu plotkami. 

Filip ma romanse, a królowa nauczyła się to tolerować - napisała biografka Sarah Bradford w swojej książce. 

Być może właśnie dzięki temu para królewska była ze sobą aż tyle lat. 

Zobacz także:  Królowa Elżbieta i książę Filip mieli zaskakujące hobby. Tego się po nich nie spodziewaliśmy

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa

Choć Elżbieta II i książę Filip byli kuzynostwem, nie utrzymywali bliskich relacji. Ich więź odnowiła się dopiero w 1939 roku, gdy rodzina królewska udała się z wizytą do Akademii Marynarki w Dartmouth. To właśnie tam ich opiekunem został młody żołnierz marynarki wojennej. Książę Filip na początku nie zwrócił uwagi na Elżbietę. Jego wuj, Louis Mountbatten, dostrzegł jednak szansę na ożenienie siostrzeńca z przyszłą królową. I to sprawiło, że Filip zainteresował się Elżbietą.

W czasie wojny młodzi korespondowali ze sobą. Następnie w sierpniu 1946 roku Filip przybył do Balmoral, żeby poprosić Elżbietę o rękę. Przyszła królowa przyjęła jego zaręczyny, a on dla niej był gotów na wiele wyzwań - musiał rzucić palenie i zrezygnować z rodzinnych tytułów, a nawet nazwiska. 20 listopada 1947 roku zakochani wzięli ślub w opactwie westminsterskim. Ich uczucie było naprawdę silne, bowiem potrafili przetrwać wszystko i byli razem 78 lat. 

Zobacz także:  Królowa Elżbieta i książę Filip zawarli tajny pakt przed jego śmiercią. To wiele tłumaczy

Źródło: onet.pl/viva.pl