Zamknij

Prezent na ślub – co podarować Młodej Parze?

21.05.2019
Aktualizacja: 21.05.2019 12:59
Zapakowane prezenty
fot. Shutterstock

Zakup prezentu na ślub nie jest łatwym zadaniem. Wybraliśmy kilka przedmiotów, które mogą się przydać każdej Młodej Parze.

Niezależnie od tego, czy Młoda Para zdecydowała się na ślub kościelny czy cywilny, powinieneś im wręczyć prezent lub po prostu mały podarunek, który przyda się im na nowej drodze życia.

Coraz więcej Młodych Par prosi swoich gości, by nie wydawali pieniędzy na prezenty, a podarowali je w kopercie. Jeszcze inni tworzą listę potrzebnych przedmiotów, którą wysyłają gościom.

Niektóre pary są na tak zwanym „dorobku”, dlatego najbardziej zależy im na otrzymaniu pieniędzy, za które będą mogli kupić potrzebne rzeczy do wykończenia domu i mieszkania.

Jeśli Młoda Para nie poprosi o konkretne prezenty, to samodzielnie możesz wybrać, co im podarujesz. Zadbaj jednak o to, żeby nie kupować niepotrzebnych przedmiotów.

Zastanów się, co jest praktyczne i przyda się w codziennym życiu. A może podarujesz Młodej Parze coś, co sam chciałbyś otrzymać?

Jaki prezent na wesele wybrać? Podpowiadamy!

Prezenty ślubne – czym się kierować przy wyborze?

Wiele osób uznaje, że kupowanie prezentów ślubnych jest karkołomnym zadaniem. Po pierwsze często nie znamy potrzeb Młodej Pary, boimy się, że podobny prezent otrzymają od innej bliskiej osoby.

W wyborze prezentu ślubnego warto kierować się tym, czy będzie on praktyczny. Zastanów się, czy Młoda Para nie odłoży go później na półkę, gdzie będzie zbierać kurz.

Dopasuj prezent również po potrzeb Pary Młodej. Wiesz, że mają w planach budowę domu lub wprowadzenie się do nowego mieszkania? Może warto kupić im coś, co przyda się w nowym miejscu.

Prezenty możesz również wybierać zgodnie z zainteresowaniami Pary Młodej – na przykład podarować coś, co pomoże w ich rozwoju.

Dobrym pomysłem są również różnego rodzaju vouchery.

Zobacz także:  Długie sukienki na wesele. Przegląd najciekawszych!

Oryginalny prezent na ślub – kilka propozycji

Oryginalne i niepowtarzalne prezenty można najczęściej wręczyć w formie voucherów i bonów do wykorzystania w dogodnym dla Młodej Pary terminie. Zawsze można wybrać bon na pobyt w spa, spływ kajakowy czy bon na wycieczkę.

Upominek na ślub – dodatki do wnętrz

Idealnym prezentem ślubnym mogą się okazać oryginalne dodatki do wnętrz. Ważne postawić na takie uniwersalne, które sprawdzą się w każdej przestrzeni. Zawsze możesz wybrać elementy do sypialni – typu pościel, narzutę na łóżko, piękny zegar lub modny stoliczek.

Jeśli jesteś utalentowana artystycznie, to możesz samodzielnie wykonać taki dodatek. Młoda Para na pewno to doceni!

Fajne prezenty na ślub – wybierz te spersonalizowane

Dodatki do domu mogą być spersonalizowane, dzięki czemu Młoda Para będzie miała piękną pamiątkę na całe życie. Możesz podarować Młodej Parze ręczniki z ich inicjałami, takie portfele, walizki czy ramkę na zdjęcie z ich imionami.

Ciekawe prezenty na ślub – postaw na te praktyczne

Jeśli boisz się, że twoje pomysły na prezent mogą nie spodobać się Młodej Parze, to postaw na coś praktycznego. Możesz kupić komplet sztućców – w tym momencie najmodniejsze są te w miedzianym lub złotym kolorze.

Możesz podpytać Młodą Parę, czy jest coś na czym im bardzo zależy. Na przykład nowy ekspres do kawy, mikser czy porcelanę.

Ważne, żeby w zakup prezentu włożyć serce i żeby był przemyślany – dzięki temu unikniesz wpadek.

Zobacz także: Sukienki dla dziewczynek na wesele – czym się kierować przy wyborze?