Zamknij

Prezent dla świadka - co wybrać i jak podziękować za włożony trud?

17.09.2019
Aktualizacja: 17.09.2019 12:05
Pan młody z świadkiem
fot. Shutterstock

Świadek to osoba, która towarzyszy nam podczas przygotowań do ślubu. Jest naszym wsparciem, doradza i dodaje otuchy, gdy pojawia się stres. Jak mu podziękować za włożony trud i czas?

Wybór świadka jest trudnym zadaniem - warto postawić na osobę, której bezgranicznie ufamy i mamy pewność, że nas w żaden sposób nie zawiedzie. A gdy będzie już po wszystkim, warto jej za to podziękować. Podpowiadamy, jakie prezenty dla świadka będą dobrym pomysłem!

Prezent dla świadka - dlaczego wręczamy?

Na wesele zapraszamy tych gości, którzy są dla nas ważni i nie wyobrażamy sobie, żeby uroczystość odbyła się bez ich obecności. Z reguły chcemy im podziękować za przybycie - niektórzy przemierzają przecież wiele kilometrów. 

Przyjęło się, że wszystkim gościom wręcza się małe podarunki. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów. Jednak na szczególne wyróżnienie na pewno zasługują rodzice i świadkowie. Podpowiadamy, co można wręczyć świadkowi.

Prezent dla świadka - pomysły na upominki

Na świadków wybieramy najczęściej rodzeństwo, przyjaciół lub dobrych znajomych. To najczęściej młodzi ludzie, dlatego prezent nie powinien być zbyt formalny. 

Jeśli dobrze znasz swojego świadka, to z pewnością będziesz wiedział, co wręczyć. W przeciwnym razie podajemy kilka propozycji.

Prezent dla świadka - drewniane pudełko

Ostatnio modnym sposobem jest wręczenie prezentu w drewnianym pudełku, które często jest personalizowanie - na przykład ma wypisane imię świadka, datę ślubu lub wspólne zdjęcie

W środku można umieścić, co tylko chcecie! Na przykład niewielkie butelki z alkoholem, dobrej jakości kosmetyki, słodycze czy jakiś element garderoby

Ostatnio modne jest wręczenie muchy lub krawata - koniecznie wykonanego z dobrej jakości materiału i w uniwersalnym kolorze, który będzie pasować do wielu stylizacji. 

Ważne, żeby wszystko było przygotowane bardzo estetycznie - zadbajcie o wygląd waszego podarunku. 

Zobacz także: Ślubna etykieta - jak się zachować na weselu i o czym należy pamiętać?

Prezent dla świadka - butelka z jego ulubionym alkoholem

Alkohol jest popularnym pomysłem na wręczenie upominku dla świadka. Często to bardzo trafiony prezent. Najważniejsze, żeby wybrać dokładnie taki alkohol, jaki świadek lubi. Żeby uniknąć wpadki - nie wybieraj najtańszej wersji tego alkoholu.

Ważne, żeby alkohol ładnie opakować - na przykład w skrzyneczkę. Można też wykonać grawer na butelce lub zakupić do odpowiednie szklanki do jego picia

Prezent dla świadka - spełnij jego marzenie!

Zamiast przedmiotów materialnych, wybierz wrażenia! Wiesz, że twój świadek marzy o tym, żeby przejechać się sportowym samochodem? A może chciałby przepłynąć się spływem kajakowym lub jest fanem paintballa

Istnieje wiele miejsc, w których można wykupić voucher na jedną z takich atrakcji. Twój świadek nie tylko spełni swoje marzenie, ale też poczuje się wyjątkowo i na pewno doceni taki gest. 

Prezent dla świadka - wspólne spędzenie czasu

Podczas przygotowań do waszego ślubu, świadek miał ręce pełne roboty. Warto mu za to podziękować wspólnym spędzeniem czasu. Wybierzcie się do ulubionego pubu, restauracji, na koncert, do kina lub na kręgle - gdzie tylko będzie się świetnie bawić! 

Ponieście wszystkie związane z tym koszty i okażcie świadkowi dużo zainteresowania. Na pewno będzie zadowolony!

Zobacz także: Kamerzysta na wesele - jak znaleźć tę odpowiednią osobę? Kilka praktycznych wskazówek

Wybranie tortu na ślub nie jest łatwym zadaniem! Sprawdź, co jest modne!