Zamknij

Podziękowania dla gości weselnych - najciekawsze pomysły na ich przygotowanie

04.06.2020 12:31
Prezenty dla gości
fot. Shutterstock

Goście mają bardzo duży wpływ na to, jak będzie wyglądać zabawa podczas waszego wesela. Warto im podziękować, że znaleźli czas i chęci, by uczestniczyć w waszym wielkim dniu. Jak to zrobić? Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów.

Przygotowania do wesela potrafią być żmudne i męczące. Trzeba załatwić mnóstwo rzeczy. Warto dokładnie przemyśleć dobór gości weselnych - to od nich w dużej mierze będzie zależała atmosfera waszego wesela. 

Nie ma co ukrywać, że najczęściej zapraszamy na wesele najbliższą rodzinę i przyjaciół. To osoby, na których nam zależy i nie wyobrażamy sobie, żeby ich zabrakło.

Niektórzy goście przejadą kilkaset kilometrów. Warto im za to podziękować - chodzi o gest. Jakie upominki można przygotować dla gości weselnych?

Podziękowania dla gości weselnych - upominek w formie kartki

Jeśli nie macie zbyt dużego budżetu na prezenty dla gości, to postawcie na drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzy gości weselnych. 

Jednym z pomysłów jest przygotowanie spersonalizowanej kartki z podziękowaniami. Ważne, żeby życzenia były prosto z serca - nie kopiujcie gotowych wierszyków z internetu. 

Warto ich wygląd dopasować do pozostałych dekoracji (na przykład winietek, menu i zaproszeń) oraz stylu wesela. Papier, na którym będą wykonane podziękowania, powinien być dobrej jakości. 

Zobacz także: Prezent dla świadkowej - jak podziękować za pomoc w przygotowaniach do ślubu?

Upominek dla gości weselnych - pudełeczka ze słodyczami

Popularnym sposobem na podziękowanie gościom za obecność na weselu jest wręczenia pudełeczka z łakociami - między innymi dobrej jakości truflami, cukierkami czy pralinkami.

Niektórzy obdarowują gości weselnych magnesami czy zdjęciami młodej pary.

Prezenty dla gości weselnych - upominek, który stawia się przy talerzyku

Zwyczajem jest ustawienie drobnego upominku dla gości weselnych obok talerzyka. To od was zależy, co wybierzecie! Mogą to być domowe konfitury, kolorowe makaroniki, herbaty lub kawy czy niewielka butelka alkoholu

Prezenty dla gości weselnych - dedykowana piosenka

Zamierzacie wręczyć swoim gościom upominek, ale mimo to podziękować im wszystkim razem? Możecie poprosić o pomoc DJ-a czy też zespół. Wybierzcie jakiś utwór, który będzie dedykowany waszym gościom. W ten sposób możecie ich również zaprosić do wspólnej zabawy. 

Prezenty dla gości weselnych - film, który wspólnie obejrzycie

Jeśli na waszym weselu będzie kamerzysta, możecie z nim dogadać nagranie filmu dla gości weselnych. To od was zależy, co się w nim znajdzie. Warto podpytać o rady specjalistę. Nagrajcie coś wcześniej i puśćcie podczas wesela.  Goście na pewno będą wzruszeni i na długo zapamiętają wasz gest!

Zobacz także: Bukiet weselny z jednego rodzaju kwiatów czy wielu? Sprawdź, na co postawić!

Planujesz wesele? Zobacz, jakie torty są obecnie w modzie!