Zamknij

Te pary rozwodzą się częściej niż pozostałe. Problem pojawia się już podczas ślubu

13.04.2022 15:08
Pary, które wydają dużo na swój ślub, rozwodzą się częściej niż pozostałe
fot. Shutterstock

Wiele osób marzy o pięknym i dużym weselu, które bywa niezwykle kosztowne. Okazuje się, że może być też zabójcze dla naszego związku.

Podczas przygotowań do ślubu i wesela mało kto myśli o rozwodzie. Warto jednak wziąć to pod uwagę, gdy decydujemy się na wielkość naszego przyjęcia. Okazuje się bowiem, że może ona być zabójcza dla naszego związku. I choć duże wesela wracają do łask, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, czy chcemy się na nie decydować. Zwłaszcza jeżeli planujemy pozostać z ukochaną osobą do końca życia i wolimy dmuchać na zimne.

Zobacz także: Aż 90% rozwodów ma miejsce przez te 4 rzeczy. Co ciekawe, na liście nie ma zdrady

Pary, które wydają dużo na swój ślub, rozwodzą się częściej niż pozostałe

Sukces związku zależy oczywiście przede wszystkim od tego, jak wielkie uczucie łączy dwoje ludzi. Czasami jednak niezależnie od miłości może wydarzyć się coś, co sprawi, że relacji nie uda się uratować. 

Okazuje się, że warto o tym pomyśleć jeszcze przed ślubem. Portal welt.de donosi, że pary młode, które decydują się na bogate wesele i wydają na nie wszystkie swoje oszczędności, częściej się rozwodzą niż ci, którzy chcą mieć mniejsze przyjęcie. 

Takie wnioski wynikają z badania przeprowadzonego przez organizację "The Marriage Foundation". Wzięło w nim udział 2000 Brytyjczyków powyżej 30 lat, którzy od kilku lat są w związku małżeńskim. Okazuje się, że wśród tych par, które wydały na swój ślub więcej niż 20 tysięcy funtów, aż 1 na 3 relacje zakończyła się rozwodem - i to w ciągu 3 lat od złożenia przysięgi. 

Zobacz także: Zbliża się "dzień rozwodów". To właśnie w tym dniu rozpada się najwięcej małżeństw

Główne przyczyny rozwodów w Polsce

Pieniądze są częstym powodem kłótni oraz rozwodów. Nie są jednak główną przyczyną rozpadu małżeństw w naszym kraju. Z jakich powodów rozstają się Polacy? Oto najczęstsze przyczyny (od najpowszechniejszej):

  1. niezgodność charakterów, 
  2. zdrada,
  3. nadużywanie alkoholu,
  4. nieporozumienia na tle finansowym
  5. negatywny stosunek do członków rodziny małżonka. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Znane pary, które wzięły skromny ślub - Lara Gessler i Piotr Szeląg
10 Zobacz galerię
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Źródło: welt.de/kobieta.onet.pl