Zamknij

Para wzięła ślub na Mount Everest. Ich sesja zdjęciowa robi furorę w sieci

18.11.2022 09:42

Ashley i James wzięli ślub na najwyższej górze świata. Aby się tam dostać, musieli przebyć długi i wymagający trekking, ale było warto. Do sieci trafiły właśnie zdjęcia z sesji ślubnej tych dwojga. Musicie je zobaczyć.

Mount Everest
fot. Shutterstock

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Zakochani często bardzo długo planują swoją idealną uroczystość. Niektórzy chcą tradycyjnego świętowania w kościele i klasycznego wesela. Inni mają nieco bardziej niekonwencjonalne pomysły.

Na jedno z nietypowych rozwiązań wpadli Ashley i James. Postanowili oni... wziąć ślub na Mount Everest. Właśnie do internetu trafiły zdjęcia z ich sesji ślubnej. Internauci są pod ogromnym wrażeniem.

Zobacz także: Na otwarcie prezentu ślubnego czekali 9 lat. Gdy go rozpakowali, byli w szoku

Para wzięła ślub na najwyższej górze świata. Ich sesja zdjęciowa robi furorę

Ashley Schmeider i James Sisson z Kalifornii uznali, że zwyczajna ceremonia ślubna nie jest dla nich. Wpadli więc na nietypowy pomysł - postanowili wziąć ślub na Mount Everest. I choć taka inicjatywa mogłaby się wydawać nie do zrealizowania, zakochani zdecydowali, że zrobią wszystko, aby im się udało.

Najpierw para przygotowywała się do tego, żeby dostać się na najwyższą górę świata. Przypominamy, że mogli to zrobić wyłącznie pieszo - wędrówka trwa wiele dni, a do tego trzeba pokonać duże przewyższenie. Szczyt bowiem znajduje się na wysokości 8848 m n.p.m, ale oni swoją ceremonię chcieli zorganizować w bazie na wysokości 6 tys. m.n.p.m.

32-letni Ashley i 35-letni James spędzili cały rok na planowaniu i szkoleniu, a kiedy w końcu dotarli do Nepalu na początku marca, czekała ich wymagając wędrówka - a nie spacer po parku.

Zakochani dotarli na wierzchołek po 3 tygodniach trekkingu. Trasa była wymagająca, ale było warto, bo spełnili swoje marzeń. A ich fotograf ślubny - Charleton Churchill - opublikował właśnie spektakularną sesję, jaką wykonał na górze i w trakcie wędrówki do niej.

Na zdjęciach widać parę na tle majestatycznych Himalajów i charakterystycznej Base Camp Everest. I choć mają tu na sobie stroje ślubne (połączone z butami w góry) i wyglądają świetnie, cała ta podróż była dla nich wyczerpująca. Musieli stawić czoła głębokiemu śniegowi, bardzo niskiej temperaturze, a także chorobie wysokościowej.

Zobaczcie, jak wyglądają ich zdjęcia ślubne. Zdecydowalibyście się na taką przygodę?

loader
Śluby gwiazd: w jakim wieku polskie gwiazdy wzięły ślub?
10 Zobacz galerię
fot. AGENCJA SE/East News