Zamknij

5 pamiątek komunijnych, które dziecko powinno dostać

04.04.2018 16:51
Różaniec
fot. fotolia.pl

Pamiątki komunijne powinno dostać każde dziecko po przyjęciu Sakramentu. Pamiątki na komunie powinny mieć charakter religijny, żeby przypominały o tak ważnym wydarzeniu duchowym, w którym się uczestniczyło. Sprawdź zestawienie 5 pamiątek komunijnych, które dziecko powinno mieć po Pierwszej Komunii Świętej.

W trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej powinniśmy zwrócić uwagę na wybór pamiątki komunijnej dla dziecka. Część pamiątek komunijnych dzieci dostają od Parafii, niektóre od rodziców chrzestnych. Warto wcześniej skonsultować się z rodzicami, żeby nie zdublować podarunku. Poniżej zestawienie 5 pamiątek komunijnych:

Zobacz także: Ciasta na komunię - poznaj najlepsze przepisy na tę okoliczność!

Różaniec

  • Jest to chyba najbardziej tradycyjna pamiątka komunijna. Nie kosztuje dużo, wybór jest ogromny. Można wybierać kolor i tworzywo z jakiego jest wykonany różaniec. Jeśli wybierasz się w jakąś podróż lub pielgrzymkę zastanów się nad zakupem różańca wcześniej. Będzie też świetną pamiątką z podróży np. do Watykanu.

Zobacz także: 7 najlepszych prezentów na komunie dla dziewczynki i chłopca

shutterstock_564927484

Modlitewnik

  • Dziecko przed przyjęciem Sakramentu przygotowuje się do tej uroczystości w szkole na lekcjach religii i z rodzicami. Nie jest jednak w stanie nauczyć się wszystkich modlitw. Dlatego modlitewnik pozwoli im dalej uczyć się nowych modlitw i piosenek religijnych.
modlitewnik jak prezent na komunię

Święty Obrazek

  • Aktualnie jest szeroki wybór obrazków świętych. Można wybierać wśród tradycyjnych z drewnianą ramką lub całych wykonanych np. ze srebra lub drewna. Jest to komfortowe rozwiązanie, bo nawet jeśli ktoś z rodziny wpadnie na ten sam pomysł pamiątki komunijnej to zapewne obraz będzie przedstawiał kogoś lub coś innego.

Stary i Nowy Testament

  • Biblia to jedna z najważniejszych ksiąg katolickich. Dziecko będzie miało możliwość poszerzania wiedzy i świadomości religijnej. Dobrym pomysłem jest podarowanie Starego i Nowego Testamentu w specjalnym wydaniu dla dzieci. Zazwyczaj mają one mnóstwo ilustracji, które zachęcają do czytania.

Zobacz także: Komunia Święta - jak nie stracić głowy w trakcie przygotowań

Łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem

  • Taką pamiątkę komunijną można nosić zawsze przy sobie. Łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem można kupić ze złota, srebra lub też innego tworzywa. Pamiętaj, że wiele sklepów oferuję możliwość grawerowania np. daty lub imienia.
prezenty na komunię

Pamiętaj, że każdą z tych pamiątek komunijnych dziecko powinno poświęcić w Kościele w trakcie Pierwszej Komunii Świętej lub białego tygodnia.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Jaką pamiątkę z komunii posiadasz do tej pory?

Liczba głosów:

Te torty prezentują się naprawdę dobrze. Zainspiruj się naszymi propozycjami!