Zamknij

Nie zaprosiła na wesele niepełnosprawnego szwagra. Chciała mieć idealną uroczystość

11.01.2022 10:57
Nie zaprosiła na wesele niepełnosprawnego szwagra. To skończyło się rodzinną awanturą
fot. Shutterstock

Panna młoda ma prawo zaprosić na swoje wesele, kogo chce. Ta kobieta jednak dopuściła się dyskryminacji, co zakończyło się rodzinną awanturą.

Ustalenie listy gości weselnych jest jedną z najtrudniejszych rzeczy podczas przygotowań do ślubu. Często musimy bowiem brać pod uwagę zarówno nasze poglądy, jak również zdanie najbliższych oraz to, czy wypada kogoś zaprosić lub nie. Dlatego też pary młode z reguły dwoją się i troją, żeby sprostać wymaganiom każdego. Nie wszystkie jednak są na tyle empatyczne. Jakiś czas temu pisałyśmy o pannie młodej, która nie zaprosiła na ślub córki kuzynki z ADHD. Ta kobieta natomiast postanowiła nie zaprosić na wesele męża swojej siostry, ponieważ... jest niepełnosprawny. 

Zobacz także: Panna młoda nie chce zaprosić na wesele babci narzeczonego. Internauci w szoku

Nie zaprosiła na wesele niepełnosprawnego szwagra

Portal kobieta.onet.pl opisał historię internautki, która udostępniła pełen żalu wpis na jednym z forów internetowych. Kobieta ma męża, który od 16. roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Nie spodziewała się, że właśnie jego choroba stanie się kością niezgody pomiędzy nią a jej siostrą.

Jakiś czas temu kobieta otrzymała zaproszenie na ślub swojej siostry. W zawiadomieniu została zawarta wyłącznie ona - jej mąż nie został zaproszony. Gdy zadzwoniła wyjaśnić tę sytuację, otrzymała odpowiedź, że mąż oczywiście także jest mile widziany na weselu. Myślała, że to nieporozumienie, jednak okazało się, że zaproszenie mogło zostać wysłane z premedytacją. 

Gdy wraz z siostrą zaczęła rozmawiać na temat uroczystości, została poproszona o to, aby jej niepełnosprawny mąż nie pozował do zdjęć wraz z pozostałymi gośćmi weselnymi. 

Moja siostra nie chciała go na żadnym ze ślubnych zdjęć, ponieważ bała się, że odwróci od niej uwagę swoją innością. Próbowała usprawiedliwić swoją decyzję, mówiąc, że za każdym razem, gdy ktoś ogląda rodzinne fotki, zawsze pyta o mojego męża, ponieważ wyróżnia się ze względu na wózek inwalidzki - poinformowała kobieta.

Ostatecznie internautka pokłóciła się z siostrą. Nie spodziewała się jednak, że reszta rodziny stanie po stronie panny młodej. 

Zobacz także: Sparaliżowana panna młoda zrobiła mężowi wyjątkową niespodziankę. Goście zaczęli bić brawo

Zażądała, by niepełnosprawny szwagier nie pozował do zdjęć ślubnych

Internautka powiedziała siostrze, że w tej sytuacji nie wyobraża sobie, żeby miała pojawić się na uroczystości. Nieporozumienie między nimi przerodziło się jednak w rodzinną awanturę. Do bohaterki tej historii zaczęli wydzwaniać pozostali bliscy i robić jej wyrzuty o to, że zdenerwowała swoją siostrę przed ślubem.

Mój mąż mówi, że powinniśmy pojawić się tam dla rodziny, nawet jeśli nie może być na zdjęciach. Z kolei moi bliscy twierdzą, że muszę przeprosić siostrę - dodaje rozżalona kobieta.

Komentujący internauci stanęli jednak po stronie kobiety i jej niepełnosprawnego męża.

Nie miej ani grama poczucia winy. 

 

Walcz o swojego męża - portal onet.pl cytuje komentarze internautów.

A jak wy zachowalibyście się w takiej sytuacji? 

Zobacz także: Koleżanka nie zaprosiła jej na wesele. Winna była suknia, którą sama dla niej wybrała

Te gwiazdy wzięły ślub w 2021 roku. Niektóre ceremonie były przepiękne
10 Zobacz galerię
fot. Pawel Wodzynski/East News

Źródło: kobieta.onet.pl