Zamknij

Oto najlepsze prezenty ślubne. Badania wykazały, jakie upominki chciałyby otrzymać pary młode

11.07.2022 14:00

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent z okazji ślubu, koniecznie zapoznaj się z najnowszymi badaniami, które pokazały, o jakich upominkach mogą marzyć pary młode. Dzięki temu wybór podarunku będzie o wiele prostszy.

Oto najlepsze prezenty ślubne. Badania wykazały, jakie upominki chciałyby otrzymać pary młode
fot. SHUTTERSTOCK

Jaki dać prezent z okazji ślubu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które otrzymały zaproszenie na uroczystość zaślubin. Zdecydowana większość decyduje się podarować parze młodej kopertę. Nie wszyscy jednak chcą dawać pieniądze. Zamiast tego wolą obdarować przyszłych małżonków miłym upominkiem. To, jaki będzie najlepszy, wykazały najnowsze badania serwisu prezentmarzen.com.

Zobacz także: Panna młoda wywołała pożar na weselu. Do akcji wkroczyła... fotografka ślubna

Najlepsze prezenty ślubne. Badania wykazały, jakie upominki chciałyby otrzymać pary młode

Jak podaje portal zeberka.pl, z badania serwisu prezentmarzen.com "Jak Polacy dobierają prezenty do okazji" wynika, że co trzeci Polak uważa, że dobrym pomysłem dla młodej pary jest zakup lotu widokowego samolotem lub balonem. Z kolei 22% ankietowanych wskazało na sesję zdjęciową, 18% opowiedziało się za weekendem w SPA dla dwojga, a 13% za voucherem do ekskluzywnej restauracji. 

Alek­san­dra Brom­blik z ser­wi­su pre­zent­ma­rzeń.com podpowiedziała, żeby podczas wyboru prezentu ślubnego, kierować się przede wszystkim upodobaniami młodej pary.

Na­le­ży od­po­wied­nio do­sto­so­wać po­ziom ak­tyw­no­ści atrak­cji do wie­ku, zdro­wia i fi­zycz­nych moż­li­wo­ści od­bior­ców. Dzię­ki te­mu bę­dzie­my mie­li pew­ność, że atrak­cja, któ­rą wy­bie­rze­my spra­wi ob­da­ro­wa­nym praw­dzi­wą ra­dość i po­zo­sta­wi po so­bie pięk­ne wspo­mnie­nia na wspól­ne la­ta - skomentowała.

A wy co sądzicie o tych propozycjach prezentów ślubnych?

Ile pieniędzy dać w kopercie na wesele 2022?

Zdecydowana większość osób zamiast kupowania prezentów ślubnych decyduje się podarować parze młodej kopertę. To, jaka kwota powinna się w niej znaleźć, zależy przede wszystkim od tego, jakie mamy relacje z nowożeńcami. Mniej dadzą dalsi znajomi i przyjaciele, zaś więcej rodzina i świadkowie.

Należy jednak mieć na uwadze, że w tym roku w związku z inflacją cena talerzyka znacznie poszła w górę. Dlatego wiele osób uważa, że powinno się dawać nie mniej niż 600 zł od pary. Oczywiście wcale nie trzeba się tym kierować. Dla pary młodej z pewnością nie będą najważniejsze prezenty, a obecność wszystkich gości.

Zobacz także: Teściowie nie chcą, żeby zaprosił swoich rodziców na ślub. Oni postanowili się odegrać 

loader
Nietypowe śluby gwiazd. Te pary miały oryginalne ceremonie
8 Zobacz galerię
fot. Xavier Collin/Image Press/Splash/EAST NEWS

RadioZET.pl/zeberka.pl