Zamknij

Muszka dla pana młodego. Jak wybrać ten modny dodatek?

23.07.2019
Aktualizacja: 23.07.2019 14:35

Muszka to atrybut pana młodego. Jest niezwykle elegancka i ponadczasowa, ale jak wybrać tę odpowiednią muszkę?

Pan młody
fot. Shutterstock

Dodatki pana młodego nie są mniej ważne niż atrybuty panny młodej. Ich wybór powinien być staranny i przemyślany. Najważniejsze, żeby dodatki dobierać do garnituru, a nie odwrotnie. 

Mężczyźni mają trochę trudniej, by nadać swojej stylizacji indywidualny charakter. Muszka jest okazją, żeby się wyróżnić i podkreślić swoją osobowość.

Muszka dla pana młodego - jak ją wybrać?

Muszka pana młodego powinna być dopasowana nie tylko do jego garnituru, ale również kreacji czy dodatków przyszłej małżonki. 

Ważne, żeby pan młody dobrze czuł się w swojej kreacji. Nie jest powiedziane, że marynarka musi być w tym samym kolorze co spodnie, czy muszka. 

Muszka w innym kolorze może sprawić, że stylizacja pana młodego będzie oryginalna i doda charakteru. Ostatnio bardzo modne są te w kolorze musztardowym, butelkowym lub drewniane.

Muszka jest bardzo elegancka, ale wydaje się być "bardziej na luzie" niż sztywno zawiązany krawat.

Zobacz także: Bukiet weselny z jednego rodzaju kwiatów czy wielu? Sprawdź, na co postawić!

Muszka dla pana młodego - o czym trzeba wiedzieć?

Warto wiedzieć, że są dwa rodzaje muszek. Jeden typ jest gotowy do założenia, drugi trzeba samodzielnie zawiązać. Tej pierwszej nie powinno się łączyć ze smokingiem. 

Polecamy wybór muszki, którą można związać samodzielnie. Są one bardziej eleganckie.

Muchy mają różne szerokości oraz formy. Powinna być ona dopasowana do sylwetki pana młodego. Większe muszki sprawdzą się na szyi mężczyzny postawnego.

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest muszka. Najbardziej eleganckie i trwałe będą te wykonane z jedwabiu. Ich cena jest wyższa, ale taka muszka będzie służyć przez lata. 

W sprzedaży są też muszki bawełniane a nawet wełniane. Na rynku jest również wiele muszek w nadruki lub wzory, które sprawdzą się na przykład na mniej formalnym ślubie plenerowym.

Warto wiedzieć, że do fraka wybiera się tylko białą muszkę, a smokingu czarną.

Do muszki powinno się wybierać koszulę z ukrytymi guzikami, ale nie jest to konieczne. Alternatywą jest wybranie koszuli z ozdobnymi, eleganckimi guzikami.

Zobacz także: Wianek ślubny zamiast welonu - o czym trzeba wiedzieć i jak go wybrać?