Zamknij

Księżna Kate podczas ślubu też miała coś pożyczonego. Dostała to od samej królowej

21.02.2022 15:23

Choć księżna Kate podczas ślubu musiała przestrzegać królewskiego protokołu, nie zapomniała o przesądach. Miała coś pożyczonego od samej królowej.

Księżna Kate podczas ślubu też miała coś pożyczonego. Dostała to od samej królowej
fot. HUSSEIN SAMIR/SIPA/EAST NEWS

Choć Kate nie należy do osób przesądnych - jak np. Diana, która podczas ślubu miała przy sobie dwa amulety - wolała dmuchać na zimne w dniu wesela z księciem Williamem. Właśnie dlatego postanowiła nie rezygnować z tradycji panien młodych i pamiętała, żeby mieć przy sobie coś pożyczonego. Okazuje się, że nie była to pierwsza, lepsza rzecz i otrzymała ją od samej królowej Elżbiety. 

Zobacz także: Księżna Kate podczas ślubu oddała hołd Williamowi. Wszystko przez ten uroczy szczegół

Księżna Kate podczas ślubu miała coś pożyczonego od samej królowej Elżbiety

Przesądy ślubne wymagają, żeby panna młoda miała przy sobie coś nowego, coś starego, coś niebieskiego oraz coś pożyczonego. Księżna Kate również o tym pamiętała. Nie było to jednak byle co. 

Okazuje się, że pożyczoną rzecz dostała od samej królowej Elżbiety. Była to tiara ślubna, która jest elementem obowiązkowym panien młodych w rodzinie królewskiej. Błyskotka, jaką Kate miała na głowie w tym dniu, to wyjątkowa pamiątka monarchini.

Była to Halo Tiara, którą Elżbieta II otrzymała od rodziców w dniu swoich 18. urodzin. Wcześniej właścicielką błyskotki była natomiast Królowa Matka. Tylko zobaczcie, jak Kate zaprezentowała się w tej tiarze.  

Zobacz także: Kate w dniu ślubu zachwyciła suknią i dodatkami. Najciekawsza jest historia jej butów

Ślub Kate i Williama

Ślub Kate i Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Panna młoda tego dnia miała na sobie suknię Alexandra McQueena. Do tego dobrała długi welon zamocowany właśnie na Halo Tiarze, którą pożyczyła od królowej Elżbiety. 

Książę William w tym dniu założył oczywiście swój mundur. Ślubu zakochanym udzielił arcybiskup Canterbury Rowan Williams. Potem odbyło się przyjęcie weselne, podczas którego wystąpiła Ellie Goulding. 

Zobacz także: William posłał Kate pełne miłości spojrzenie. Nie bez powodu akurat w tym momencie

loader
Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach
9 Zobacz galerię
fot. Alberto Pezzali/Press Association/East News

Źródło: viva.pl