Zamknij

Jak zrobić winietki na ślubny stół? Jest to naprawdę łatwe!

16.05.2019
Aktualizacja: 16.05.2019 13:10

Coraz częściej Młode Pary decydują się na usadzenie gości przy stole na wyznaczonych miejscach. Wyznaczone miejsce mają odnaleźć dzięki winietce. Młoda Para może je przygotować samodzielnie. Jak to zrobić?

Ślubny stół
fot. Shutterstock

Winietki są bardzo praktyczne, dzięki nim nasi goście odnajdą swoje miejsce przy stole. Poza tym winietki są również traktowane jako element ozdobny stołu. Można je wykonać samodzielnie – ważne, żeby dopasować je do stylu, w którym urządzamy wesele.

Czy wykonanie winietek jest kosztowne i czasochłonne? Niekoniecznie! Sprawdź, jak to zrobić.

Winietki ślubne - jak zrobić?

Wesele pochłania wiele pieniędzy. Między innymi z tego powodu niektóre pary chcą samodzielnie zająć się dekoracjami i wystrojem sali weselnej.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na nietuzinkowy element na stole weselnym jest samodzielne przygotowanie winietek.

Winietki to niepozorne karteczki, które wskazują gościom ich miejsce przy stole. Warto pamiętać, żeby winietki nawiązywały do stylu wesela.

W internecie można znaleźć wiele gotowych szablonów. Najważniejsze, żeby winietki były czytelne – w końcu mają bardzo ważną funkcję. Mnogość wzorów nie pomoże gościom w odczytaniu ich imienia i nazwiska.

Jak zrobić winietki na stół? Proste metody

Winietki na weselny stół najprościej przygotować w programach graficznych. Po jednej stronie winietki powinno się znaleźć imię i nazwisko gościa.

Nie zostawiaj drugiej strony pustej. Możesz tam umieścić jakiś ładny obrazek związany ze ślubem – na przykład obrączki, waszą podobiznę czy tort weselny.

Można również stworzyć wzorzyste tło – na przykład paski lub kropki.

Tak przygotowane winietki najlepiej wydrukować na papierze technicznym, który jest znacznie trwalszy i grubszy od zwykłego papieru przeznaczonego do drukarek.

Zobacz także: Koszyk ratunkowy na wesele – co powinno się w nim znaleźć? 

Wizytówki na stół weselny – gotowe wzory

Dla bardziej zapracowanych opcją jest poszukanie odpowiedniego wzoru w Internecie. Na wielu stronach można znaleźć gotowe szablony, które można pobrać za darmo.

Taki gotowy szablon wystarczy spersonalizować poprzez wpisanie imion gości. Następnie wystarczy ten szablon wydrukować.

Jak zrobić samemu winietki?

Są pary, którym bardzo zależy na tym, żeby samodzielnie wykonać ozdoby na swoje wesele. Przede wszystkim zależy im na tym, żeby dodatki były oryginalne i niepowtarzalne.

Winietki można wykonać własnoręcznie. Trzeba na to poświęcić sporo czasu, ale może być to też świetna zabawa we dwoje!

Winietki można wyciąć z tekturowych karteczek. Wystarczy dobry klej i piękne dodatki – na przykład koronki, wstążeczki, brokat czy kwiatuszki. Imiona gości możecie wypisać ręcznie – będzie to piękna pamiątka!

Zobacz także: Wesele w stylu boho – jak powinno wyglądać?