Zamknij

Wieczór kawalerski. Jak zorganizować imprezę przyszłego pana młodego?

02.06.2020
Aktualizacja: 02.06.2020 13:35

Wieczór kawalerski spędzony na strzelnicy, w szkole przetrwania lub w parku linowym... Brzmi zachęcająco? A to tylko kilka z naszych propozycji! Sprawdź, jakie jeszcze pomysły warto wdrożyć w życie, organizując to wyjątkowe wydarzenie.

Wieczór kawalerski
fot. Shutterstock

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Warto zacząć od ustalenia, kto będzie organizował wieczór kawalerski. Najczęściej osobą odpowiedzialną za to jest świadek pana młodego lub też jego przyjaciel (jeśli nie jest świadkiem).

Czasami planowanie imprezy odbywa się we współpracy z panem młodym, ale niekiedy przygotowuje się dla niego niespodziankę. W rzadszych przypadkach wieczór kawalerski organizowany jest wyłącznie (lub głównie) przez pana młodego.

Nie ma tu sztywnych reguł, wszystko zależy od tego, jak się umówicie.

Wieczór kawalerski i wyjście na miasto

Zaczynamy od klasycznego pomysłu, który jest prawdopodobnie najczęstszym rozwiązaniem. Nie wymaga on dużych nakładów organizacyjnych, choć finansowych już tak, zwłaszcza jeśli macie zamiar odwiedzać drogie kluby.

Warto tu jednak trochę zmienić zasady gry i na przykład wybrać się do innego miasta, nawet na cały weekend. Dobrą zabawę zapewnią również drobne gadżety, takie jak specjalna koszulka czy kamizelka dla pana młodego lub też koszulki dla wszystkich uczestników wieczoru kawalerskiego (na przykład z napisem „Kawalerski team pana młodego”).

Zobacz także: Prezent na kawalerski. 8 najbardziej odlotowych pomysłów

Paintball na wieczorze kawalerskim

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wieczory kawalerskie organizowane w połączeniu z daną aktywnością. Paintball to jedna z najchętniej wybieranych zabaw, które dostarczają mnóstwa adrenaliny.

Trzeba tu jednak wziąć uwagę chęci i zainteresowania wszystkich uczestników, zwłaszcza pana młodego. I jeszcze jedno. Do zabawy w paintball potrzebujemy dwóch drużyn, dlatego ekipa pana młodego powinna liczyć co najmniej 6 osób.

Paintball laserowy na wieczorze kawalerskim

Paintball laserowy jest bardzo podobny do klasycznego paintballa, tyle że nie obrywa się w nim kulkami z farbą, a falą podczerwieni. Paintball laserowy organizuje się zarówno wewnątrz budynków, jak i na wolnym powietrzu.

Wieczór kawalerski rozpoczęty paintballem klasycznym czy też laserowym można zakończyć na przykład wspólnym ogniskiem.

Wieczór kawalerski na strzelnicy

Jeśli planujecie zorganizowanie wieczoru kawalerskiego z dodatkowymi atrakcjami, jednak macie za mało osób do drużyny, być może dobrym rozwiązaniem będzie wyjście lub wyjazd na strzelnicę.

Można tam, pod okiem profesjonalistów, nauczyć się podstawowych zasad strzelania lub też, w zależności od stopnia zaawansowania uczestników, udoskonalić technikę.

Zobacz także: Prezent dla świadka - co wybrać i jak podziękować za włożony trud?

Wieczór kawalerski na quadach

Jazda na quadach podczas wieczoru kawalerskiego to świetny sposób na niezapomniane wrażenia i dobrą zabawę. Po krótkim przeszkoleniu każdy z uczestników ma okazję spróbowania tej atrakcji.

Trasa przejazdu może być przygotowana przez instruktorów specjalnie dla ekipy pana młodego. Podobnie jak w przypadku paintballa klasycznego, paintballa laserowego i strzelania na strzelnicy, jazda na quadach może stanowić zaledwie część wieczoru kawalerskiego, który można kontynuować na przykład w klubie.

Wieczór kawalerski zorganizowany w parku linowym

Dla tych, którzy nie boją się wysokości i wyzwań związanych ze wspinaczką czy też zjazdem na tyrolce, idealnym pomysłem na wieczór kawalerski może być wizyta w parku linowym.

Zanim wybierzecie się do niego, warto sprawdzić, czy poziom trudności oferowany przez dany park będzie współmierny z możliwościami uczestników wieczoru kawalerskiego.

Pamiętajmy też, że każde wejście do parku linowego jest poprzedzone krótkim szkoleniem z bezpiecznego stosowania uprzęży wspinaczkowej.

Survival na wieczorze kawalerskim

Wieczór kawalerski to świetny pretekst do wybrania się na szkołę przetrwania z grupką przyjaciół. Strzelanie, adrenalina, quady, przygody i nauka nowych umiejętności mamy tu w komplecie!

A oto kilka przykładowych atrakcji, z których można skorzystać w ciągu zaledwie jednego dnia, decydując się na survivalowy wieczór kawalerski.

  • Nauka węzłów ratunkowych i zasad pierwszej pomocy, rozpalanie ognia przy użyciu krzesiwa, budowanie szałasu, poszukiwanie ukrytych skarbów i ognisko,
  • Spływ pontonami,
  • Rejs żaglówką,
  • Ścianka wspinaczkowa i strzelnica, nocleg w namiotach wojskowych,
  • Lot szybowcem.

Jak widać, istnieje wiele możliwości organizacji wieczoru kawalerskiego i mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znaleźliście coś, co wdrożycie w życie!