Zamknij

Jak wybrać odpowiedni zespół na wesele lub DJ-a? Kilka praktycznych porad

09.09.2019
Aktualizacja: 09.09.2019 11:28
muzyk na weselu
fot. Shutterstock

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór DJ-a lub zespołu muzycznego. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Nie ma co ukrywać, że to muzyka poniekąd tworzy klimat wesela. Repertuar powinien być tak dobrany, żeby podobał się nie tylko młodej parze, ale i gościom. 

Warto zwrócić uwagę na zespół, który zatrudniamy. Ważne, żeby się z nim dobrze dogadywać. O czym jeszcze trzeba pamiętać przy wyborze oprawy muzycznej na wesele? Podpowiadamy!

Zespół i DJ na wesele - kiedy zacząć poszukiwania?

Wybranie odpowiedniego zespołu lub DJa na wesele to duże wyzwanie! Zespoły, które cieszą się dużym uznaniem i popularnością należy zarezerwować już na wiele miesięcy wcześniej. Niektóre młode pary decydują się na zarezerwowanie muzyków już na wczesnym etapie planowania wesela.

Zanim podejmiecie decyzję, warto przejrzeć portfolio zespołu lub DJ-a. Następnie skontaktujcie się mailowo lub telefonicznie i umówcie na spotkanie

Zespół i DJ na wesele - gdzie szukać odpowiedniej osoby?

Najpopularniejszym sposobem na znalezienie odpowiedniego zespołu muzycznego lub DJ-a na wesele jest wzięcie pod uwagę rekomendacji znajomych

Młode pary szukają również zespołów muzycznych w internecie. Najczęściej za pośrednictwem stron internetowych o tematyce ślubnej, ale też na bezpośrednich stronach internetowych muzyków

Byliście niedawno na weselu i podobała się wam muzyka? Być może to kolejna wskazówka. Młodzi często zatrudniają osoby, które miały okazję już wcześniej usłyszeć na żywo.

Zobacz także: Gry i zabawy na panieński. Podajemy kilka przepisów na udany wieczór

Zespół i DJ na wesele - na co należy zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiednich muzyków na wasze wesele, koniecznie zwróćcie uwagę na ich doświadczenie. Obecnie zespół pełni także funkcję wodzireja, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy potrafi wejść w interakcje z uczestnikami wesela i będzie potrafił poprowadzić imprezę. 

To właśnie muzycy zapraszają gości do zabawy, a młodą parę do pierwszego tańca. Prowadzą również oczepiny i zabawy - jeśli młoda para się na nie zdecyduje.

Członkowie zespołu powinni potrafić sobie poradzić w sytuacjach kryzysowych - na przykład, gdy goście od zabawy wolą siedzenie przy stołach.

W kwestiach repertuaru należy się dogadać z zespołem. Możecie konkretnie określić, które piosenki nie powinny się pojawić na waszym weselu. Dodatkowo powiedzcie o swoich oczekiwaniach. Szukajcie kapeli, które czują wasz styl i mają podobny gust muzyczny. 

Zespół i DJ na wesele - ile pieniędzy trzeba przeznaczyć?

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie ma konkretnej jednej ceny. Wiadomo, że zespół, który składa się z kilku muzyków i posiada liczny sprzęt, będzie kosztował nieco więcej

Wiadomo, że trzeba na to przeznaczyć od 1500 złotych w górę. Warto też unikać zespołów z najniższej półki cenowej, bo często może to się odbić na jakości wykonywanej usługi.

Zespół i DJ na wesele - o czym trzeba pamiętać?

Gdy już znajdziecie DJa lub kapelę, to warto ustalić pewne istotne kwestie. Mowa między innymi o:

  • po ilu piosenkach będzie przerwa dla gości,
  • ustalcie scenariusz wesela,
  • czy członkowie zespołu będą pić alkohol,
  • spiszcie umowę,
  • dogadajcie się w kwestiach płatności i zaliczki.

Wolicie DJ-a czy zespół muzyczny?Zobacz także: Plan stołów weselnych - jak usadzić gości, żeby wszyscy czuli się komfortowo?

Planujesz ślub? Zobacz, jaki tort wybrać!