Zamknij

Częste grzechy gości weselnych. Oto największe faux pas

02.12.2022 12:34

Każdy, kto choć raz wybierał się na wesele, na pewno miewał dylematy, czy postępując w dany sposób, nie zaliczy jakiejś wpadki. Aby nie popełniać podstawowych błędów, warto pamiętać o podstawowych zasadach. Wiele razy zwracała na nie uwagę znana ekspertka od savoir-vivre.

Wesele
fot. Shutterstock

Imprezy weselne bywają stresującym wydarzeniem nie tylko dla pary młodej, ale też dla gości. Wielu osobom zależy na tym, by wypaść jak najlepiej, dlatego już kilka miesięcy wcześniej przygotowują się do tej uroczystości. Dbamy nie tylko o strój, lecz też o inne szczegóły. Co jest najistotniejsze, by nie popełnić faux pas?

Zobacz także: Zapłaciła 5800 zł za suknię ślubną. Gdy ją zobaczyła, nie mogła uwierzyć

Te błędy popełniają goście na weselach

Irena Kamińska-Radomska, specjalista ds. dobrych manier, zdradziła ostatnio, co najczęściej robimy źle, jako goście na weselach. zdradziła ostatnio, co najczęściej robimy źle jako goście na weselach. Okazuje się, że wielu błędów łatwo da się uniknąć.

Pani Irena zwróciła uwagę, że niektóre kobiety nadal często zapominają, że największym błędem jest zakładanie na wspomnianą uroczystość białych sukienek. Niepożądane są też te jasnokremowe i w pochodnych odcieniach. Wszystko dlatego, że to panna młoda ma się wyróżniać i nie możemy jej odbierać do tego prawa. Należy też sprawdzić, czy w zaproszeniu znajdują się szczegóły dotyczące kwestii strojów.

Eksperta przypomina gościom również o biżuterii - w ciągu dnia ma być ona gładka np. złota lub srebrna. Na błyszczące i świecące kamienie można pozwolić sobie po godzinie 18. 

Ten fakt zaskakuje wielu gości

Jedna z porad Ireny Kamińskiej-Radomskiej zaskakuje wszystkich. Stwierdziła że do faux pas zalicza się również wręczanie prezentów w czasie wesela. Jej zdaniem powinno się je dostarczyć przed przyjęciem, a gdyby jednak do imprezy nie doszło, para młoda musi je zwrócić. 

Na końcu warto pamiętać, że za wpadkę uznaje się też podarowanie zbyt małego prezentu - do koperty należy włożyć co najmniej wartość tzw. talerzyka. Do wszystkiego koniecznie należy dodać podpisaną kartkę. 

Pamiętacie o tych zasadach?

Źródło: kobieta.onet.pl

loader
Znane pary, które wzięły skromny ślub - Lara Gessler i Piotr Szeląg
10 Zobacz galerię
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News