Zamknij

Gipsówka sprawdzi się w dekoracjach weselnych. Do czego można ją wykorzystać?

01.10.2019
Aktualizacja: 01.10.2019 12:47
Gipsówka
fot. Shutterstock

Gipsówka to niewielkie kwiatuszki, które polubiła branża ślubna. Jej zastosowanie jest szerokie i sprawdza się w każdym wybranym stylu. Do czego można wykorzystać gipsówkę?

Trendy weselne zmieniają się bardzo dynamicznie. Właściwie z sezonu na sezon pojawia się coś nowego. Dotyczy to stylów wesela, trendów w jedzeniu i w modzie, ale także w dekoracjach

Gipsówka nie przemija. Są na tyle subtelne i delikatne, że pasują do każdego stylu wesela. W jakich sytuacjach się sprawdzą?

Gipsówka - czym jest ten kwiat i skąd pochodzi?

Gipsówka to kwiaty, które dawniej rosły na polanach i wzgórzach w okresie od czerwca do sierpnia. Wykorzystywano ją do letnich bukietów, ozdabiano gipsówką domy. 

Pochodzą one z rodziny goździkowatych. Kwiaty są małe, białe lub jasnoróżowe. Obecnie gipsówkę uprawia się przez cały rok w hodowlach lub sprowadza z ciepłych krajów, między innymi Afryki czy Ameryki Południowej. 

Gipsówka w bukietach ślubnych

Gipsówka jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najoryginalniejszych sposobów na urozmaicenie ślubnego bukietu. Szczególnie pięknie sprawdza się w klimacie vintage

Często gipsówkę traktuje się jako uzupełnienie bukietu - czyli łączy z innymi kwiatami, na przykład różami, jaskrami czy piwoniami. Te subtelne białe kwiatki sprawiają, że bukiet wygląda lekko i bardzo dziewczęco.

Niektóre panny młode decydują się na wiązanki wykonane jedynie z gipsówki. Co więcej, te niepozorne kwiatki wykorzystuje się także do wyplatania ślubnych wianków.

Gipsówka jest wprost stworzona do bukietów i wianków, ponieważ bez problemu znosi trudne warunki. Nie potrzebuje wilgoci i wytrzymuje nawet najgorsze warunki.

Co więcej, gipsówka sprawdzi się również jako butonierka pana młodego i świadka

Gipsówka w dekoracjach ślubnych

Jeśli nie chcesz, by gipsówka znalazła się w twoim bukiecie, to równie dobrze możesz ją wykorzystać w dekoracjach. Gipsówka sprawdzi się również w kościele - można ją wykorzystać do ozdobienia ławek. 

Na sali weselnej gipsówkę możesz umieścić w szklanych wazonach lub słoiczkach. Sprawdzi się również jako ozdoba przy serwetkach, sztućcach i nawet prezentach dla gości

Gipsówkę można również wykorzystać do przyozdobienia tortu weselnego. Można ją wykorzystać przy oznaczaniu stołów. Warto wspomnieć, że gipsówka jest stosunkowo tania i obecnie dostępna przez cały rok

Gipsówka - do jakiego stylu wesela pasuje?

Gipsówka jest bardzo uniwersalnym kwiatem. Występuje w jasnych kolorach, jest delikatna i bardzo romantyczna.

Ten kwiat sprawdzi się na niemal każdym weselu - szczególnie tym w stylu rustykalnym, vintage czy boho. Z powodzeniem można go użyć również w bardziej wystawnych ślubach w stylu glamour

Zobacz także:

Nie wiesz, jaki tort wybrać? Sprawdź, co jest obecnie modne!