Zamknij

Fryzury komunijne - TOP 6 upięć dla dziewczynki

05.04.2018 13:42

Fryzura komunijna - jaką wybrać? Pierwsza Komunia Święta to przełomowy momentu w życiu dziecka i jego najbliższych. Nic dziwnego, że każdy chce wyglądać pięknie, zwłaszcza dziewczynki. Poniżej przedstawiamy pomysły i zdjęcia na upięcie włosów. Zobacz i zainspiruj się!

Fryzura komunijna
fot. Fotolia.pl

Ważne, aby fryzurę komunijną wybrać odpowiednio wcześnie. Szukanie pomysłów i inspiracji dzień przed tak ważnym wydarzeniem to złe rozwiązanie! Jest mnóstwo propozycji i wariantów fryzur komunijnych. Pamiętaj, żeby takie upięcie: pasowało do okoliczności, było trwałe i przede wszystkim podobało się dziecku.

Na początku musisz podjąć decyzję, kto wykona fryzurę. Wykonasz ją samodzielnie, czy może zrobi ją fryzjer? Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług fryzjerskich pamiętaj, że w okresie komunijnym może nie być wolnych terminów. Umów się zatem wcześniej. Jeśli nie skorzystacie z pomocy specjalisty i zdecydujesz się na samodzielne wykonanie fryzury komunijnej - warto wcześniej wykonać fryzurę próbną.

Poniżej przedstawiamy propozycje fryzur komunijnych, które można wykonać samodzielnie lub w salonie fryzjerskim.

Zobacz także: Pierwsza Komunia Święta: 17 pomysłów na życzenia komunijne

Fryzury komunijne: loki i fale

  • Jest to idealna fryzura by wyeksponować długie włosy. Fale i loki świetnie sprawdzą się także przy średniej długości włosów. Taką fryzurę możesz wykonać samodzielnie - musisz tylko podjąć decyzję czy do wykonania fal lub loków użyjesz lokówki, wałków, a może papilotów. Pamiętaj, żeby użyć specjalnych preparatów  (pianka do włosów i lakier), żeby fryzura utrzymała się dłużej. Dodatkowym plusem takiej fryzury jest brak problemów z założeniem wianka, który na lokach i falach wygląda bardzo uroczo.

Fryzury komunijne: warkocze, kłoski

  • Plecione fryzury od lat nie wychodzą z mody. O ile potrafisz robić różnego rodzaju warkocze, nie musisz iść do fryzjera. Jest wiele wariantów i możliwości przy tego typu fryzurach. Można zrobić kilka warkoczy dobieranych, albo zacząć pleść od boku, zakończyć kokiem lub kucykiem. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i wizji. Pamiętaj tylko, że przy tego typu fryzurach możesz mięć problem z założeniem wianka. 

Zobacz także: 7 najlepszych prezentów na komunie dla dziewczynki i chłopca

Fryzury komunijne: koki

  • Kok to także jedna z najczęściej wybieranych fryzur komunijnych. Niestety wykonanie takiego uczesania możliwe jest tylko na włosach długich lub średnich. Wariantów koków jest bardzo dużo. Jeśli to Ty będziesz robić koka - pamiętaj, żeby odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie do tego akcesoria typu wsuwki, gumki do włosów.

Zobacz, jakie są najpiękniejsze torty komunijne i zainspiruj się nimi!