Zamknij

Dostała zaproszenie na wesele koleżanki. Nie sądziła, że będzie musiała je zorganizować

18.01.2022 09:59
Dostała zaproszenie na wesele koleżanki. Nie sądziła, że będzie musiała je zorganizować
fot. Shutterstock

Otrzymała od koleżanki zaproszenie na ślub, wesele, a nawet na wieczór panieński. Nie spodziewała się, że to pretekst, żeby ją wykorzystać.

Niektóre panny młode odchodzą od zmysłów podczas przygotowań do wesela. Do tego stopnia, że zachowują się nieracjonalnie - np. wymagają od bliskich, że pokryją koszty przyjęcia. Jeszcze inne podchodzą do organizacji wesela bardzo taktycznie. Tak też zrobiła ta panna młoda. Postanowiła zaprosić na ślub koleżankę, ale nie zrobiła tego bezinteresownie. Wykorzystana kobieta żali się w sieci na to, jak została potraktowana. Trzeba przyznać, że to bardzo nieeleganckie ze strony tej pary młodej.

Zobacz także: Koleżanka nie zaprosiła jej na wesele. Winna była suknia, którą sama dla niej wybrała

Dostała zaproszenie na wesele koleżanki. Nie sądziła, że będzie musiała je zorganizować

Portal thesun.co.uk dotarł do bardzo szczerego wpisu na forum reddit.com. Anonimowa kobieta postanowiła opowiedzieć ślubną historię, która niedawno jej się przytrafiła. 

Okazuje się, że internautka została zaproszona na ślub przez swoją koleżankę. Panie nie utrzymywały ze sobą zbyt zażyłych relacji, więc tym bardziej zdziwiła się, gdy dostała też propozycję udziału w wieczorze panieńskim. Kiedy na niego dotarła, wszystko stało się jasne. 

Gdy tylko bohaterka tej opowieści pojawiła się w domu panny młodej, zdała sobie sprawę, że w zasadzie nic nie jest gotowe na wesele. Muzyka nie była przygotowana, podobnie jak stoły i krzesła. Nie sporządzono tym samym planu rozdzielenia miejsc pomiędzy gośćmi, ani nie zorganizowano dekoracji. 

Kiedy to wszystko mi pokazano, zrozumiałam coś istotnego: byłam tam, żeby to wszystko zorganizować, ponieważ pracuję przy organizacji wydarzeń - pisze kobieta.

Choć internautka poczuła się wykorzystana, postanowiła kierować się empatią i pomogła swojej koleżance.

Zobacz także: Druhna zaszła w ciążę i nie mieści się w sukienkę. Panna młoda postawiła jej ultimatum

Zorganizowała wesele koleżanki w ostatniej chwili. Nie otrzymała podziękowania

Internautka przez całą noc pracowała, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wynajęła mężczyzn do ustawiania stołów. Znalazła pudło z dekoracjami walentynkowymi, które wykorzystała, żeby przygotować ozdoby weselne. Zorganizowała też plan stołów, a nawet upominki dla gości. 

Kobieta pracowała do 4 nad ranem. Skoro świt została natomiast wykorzystana do pomocy przy upinaniu fryzur gości - zajmował się tym bowiem inny przyjaciel panny młodej, który nie dał rady przygotować wszystkich. Żaliła się również, że przez cały ten czas nie otrzymała nic do jedzenia i do picia. Sama nie zdążyła też przygotować się na wesele tak, jakby chciała. 

Po ślubie jak najszybciej pojechała na salę, żeby pomóc z podłączaniem sprzętu grającego. Potem zdała sobie sprawę, że udało jej się usadzić przy stołach wszystkich... oprócz siebie samej. Otrzymała miejsce z boku, ale okazało się, że para młoda nie zadbała nawet o odpowiednie menu. Na stołach były wyłącznie przekąski - żadnych konkretnych dań. 

Na pierwszy rzut oka mogłam stwierdzić, że nie tylko zamówili najtańsze rzeczy z menu, ale też nie przygotowali ich w ilości wystarczającej dla takiej liczby osób - dodała internautka.

Zmęczona i zirytowana kobieta opuściła przyjęcie. Gdy żegnała się z parą młodą, nie dostała nawet drobnego podziękowania. Jak myślicie, ma prawo czuć się rozżalona? 

Zobacz także: Druhna upiła się na weselu i oznajmiła, że pan młody ją podrywał. W dodatku ma dowody

Victoria Beckham była druhną na ślubie Evy Longorii
10 Zobacz galerię
fot. David Fisher/REX Shutterstock/EAST NEWS

Źródło: thesun.co.uk