Zamknij

Dekoracje ślubne - podążać za modą czy postawić na klasykę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

26.08.2019
Aktualizacja: 26.08.2019 12:31
Stół weselny
fot. Shutterstock

Każdej młodej parze zależy na tym, żeby miejsce, w którym biorą ślub, miało wyjątkową oprawę. Coraz częściej dekoracje ślubne powierzają firmom zewnętrznym. Co jeśli zdecydujemy się tym zająć samodzielnie? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę w dekoracji sali weselnej.

Wybór dekoracji ślubnych wcale nie jest łatwym zadaniem. Co więcej, zajmujemy się tym pod koniec planowania całej uroczystości i młode pary często nie mają czasu, by poświęcić się temu w stu procentach.

Wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest zlecenie tego firmie zewnętrznej. Jednak niektórzy nowożeńcy chcą, żeby wszystko było tak, jak sobie zaplanowali. Dlatego decydują się urządzić salę weselną samodzielnie. 

Co jest aktualnie modne, na co należy zwrócić uwagę i co zrobić, żeby nie przesadzić? Sprawdź, jak dobrać ślubne dekoracje. 

Dekoracje ślubne zawsze dobieraj do wnętrza

To rada, której zawsze należy się trzymać. Warto pamiętać o tym, że rustykalne ozdoby nijak będą pasować do pałacowych wnętrz, a styl glamour będzie wyglądał nieco dziwnie w starej stodole

Dekoracje ślubne zawsze powinny być dobrane do przestrzeni, w której odbywa się wesele. Podkreślać jego atuty, ewentualnie odwracać uwagę od mankamentów. 

Nawet jeśli decydujecie się na pomoc specjalistów, warto opowiedzieć im o swoich oczekiwaniach i wybranym stylu wesela. 

Znaczenie ma tutaj wszystko - gust pary młodej, miejsce wesela, czy warunki otoczenia. 

Dodatki ślubne - ustalcie budżet

Gdy już będziecie wiedzieć, gdzie odbędzie się wasze wesele i wybierzecie jego styl, zastanówcie się, ile możecie przeznaczyć pieniędzy. Jeśli będziecie korzystać z pomocy profesjonalistów, to nie bójcie się pytać o kosztorys. To naturalne, że chcecie to uwzględnić w budżecie weselnym. 

Zobacz także: Menu weselne– czy istnieje takie, które zadowoli wszystkich gości?

Co zaliczamy do dekoracji weselnych?

Każdy styl weselny ma swoją charakterystykę - i tym powinniśmy się kierować przy wyborze dekoracji. Ważna jest oprawa stołów gości weselnych, ale też miejsca dedykowanego młodej parze. 

W skład dekoracji weselnych wchodzą kwiaty, obrusy, zastawa, świecie, winietki, ale też podziękowania dla gości. Klimat nadaje odpowiednie oświetlenie.

Warto pomyśleć również o innych atrakcjach - słodkim stole, stole wiejskim czy barze z drinkami.

Ozdoby ślubne - jak ubrać stoły weselne?

Stoły to element wystroju, który najbardziej przyciąga wzrok gości. Pamiętajcie o tym, że będą one uwiecznione na fotografiach - to tutaj sporą część czasu spędzą wasi goście. 

Nie powinno się przesadzić z ilością dekoracji na stole weselny. Kwiaty nie mogą ograniczać ruchu gości, a już tym bardziej utrudniać im komunikację. Goście najwięcej czasu spędzą przy stole podczas posiłków - powinni mieć miejsce na swobodne jedzenie. 

Warto na stołach postawić świecie - tworzą one niepowtarzalny klimat. Nie stawiajcie za to plastikowych butelek na napoje, zamiast tego użyjcie szklane karafki lub dzbanki

Dekoracje sali weselnej - piękne, świeże kwiaty

Świeże kwiaty, które są dopasowane do aktualnej pory roku, są najpiękniejszą ozdobą sali weselnej. Warto przemyśleć ich wybór i kompozycje. W tym przypadku kwiaty również powinny być dobrane do miejsca, w którym odbywa się wesele i jego stylu.

O czym należy pamiętać? Oto trzy zasady:

  • kwiaty sezonowe będą tańsze i łatwiej dostępne - więcej przeczytasz tutaj
  • kompozycje na stołach nie powinny być zbyt wysokie, ponieważ ograniczą widoczność gościom
  • wybierz kilka rodzajów kwiatów, które będziesz komponować w bukiety i tego się trzymaj

Zobacz także: Winietki na stół weselny – jakie wybrać i czym się kierować? 

Tort również jest piękną ozdobą wesela! Sprawdź, jak go wybrać!