Zamknij

Dekoracja kościoła na ślub – minimalizm czy przepych? Na co postawić?

23.06.2020 11:22

Dekoracja kościoła to trudny temat. Chcemy, żeby miejsce naszych zaślubin było piękne i miało wyjątkowy klimat, jednak nie zawsze mamy pole do popisu. Jak udekorować kościół na ślub?

Kościół przygotowany na ślub
fot. Shutterstock

Każdy kościół jest inny, dlatego nie ma idealnego przepisu na dekorację kościoła na ślub. Niektóre przestrzenie charakteryzują się przepychem i bogactwem zdobień – nie warto wtedy przesadzać z dodatkowymi elementami. W innych kościołach dominuje minimalizm, który sprawia, że mamy większe pole do popisu.

Jeśli marzycie o pięknych zdjęciach z kościoła, to warto pomyśleć o elementach, które dobrze wyjdą na fotografiach. I między innymi podkreślą piękno kościoła.

Sprawdź, jak udekorować kościół na ślub.

Wystrój kościoła na ślub -  o czym trzeba pamiętać

Kościół jest miejscem, w którym tworzy się niezwykła atmosfera. Naprawdę niewiele potrzeba, by stworzyć romantyczny klimat. Młode Pary marzą o tym, żeby w kościele było przytulnie – stąd pojawiają się świecie i bukiety kwiatów.

Trzeba wiedzieć, że często obsługa kościoła zajmuje się jego dekoracją. Warto o to zapytać już na samym początku, żeby nie było żadnych nieporozumień.

Zawsze można się dogadać w kwestii dekoracji, opowiedzieć o swoich preferencjach lub ewentualnie wymienić dekoracje na nowe.

W innym przypadku kościół możecie udekorować samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do specjalisty, za którą trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Zobacz także: Wesele w stylu boho – jak powinno wyglądać? 

Strojenie kościoła na ślub – kwiaty i dekoracje

W kościele najbardziej sprawdzą się żywe kwiaty. Ich wybór zależy od twojej preferencji. Pamiętaj, że nie musisz wybierać jednego rodzaju kwiatów – ciekawiej będzie, gdy je wymieszasz.

Duże bukiety można umieścić tuż przy ołtarzu, kwiatami warto ozdobić również krzesła Młodej Pary oraz ich świadków. Nie zapomnijcie o ławkach w kościele – niewinny, delikatny bukiecik doda im uroku i sprawi, że będzie przytulniej.

Ławki w kościele można również przyozdobić wstążkami lub białymi tkaninami. Idealnie sprawdzą się również sosnowe gałązki.

Tuż obok ławek kościelnych warto umieścić świece. Dodadzą one uroku, będą pięknym elementem ozdobnym. To również warto uzgodnić wcześniej z księdzem, ponieważ nie każdy wyraża na zgodę na rozstawienie świec.

Wystrój kościoła na ślub a zdjęcia

Wielu Młodym Parom zależy na pięknych zdjęciach z kościoła. Niektóre świątynie mają ciemne wnętrza. Ożywi je biel i blask świec. Jeśli w kościele jest dużo sztucznego światła, to warto dodać ciepłe elementy – między innymi kolorowe kwiaty czy czerwony dywan.

Zobacz także: Proste fryzury na wesele - sprawdź, jak zrobić je w domu!