Zamknij

Co podarować Młodej Parze na ślub zamiast kwiatów? Jest kilka sprawdzonych rzeczy!

08.05.2019
Aktualizacja: 08.05.2019 15:13

Coraz częściej można się spotkać z prośbą, by nie obdarowywać Młodej Pary kwiatami. Przyszli małżonkowie zaznaczają to w zaproszeniach, które wręczają gościom.

Kwiaty
fot. Shutterstock

Ślub bez kwiatów? Ale jak to? Okazuje się, że to popularne rozwiązanie. Taką decyzję argumentuje się krótką żywotnością ściętych kwiatów, których ceny są niemałe. Poza tym Młodzi często nie mają warunków do przechowywania tak dużej ilości bukietów.

Młodej Parze można wręczyć wiele upominków, które zastąpią kwiaty. Czasami zaznaczają w zaproszeniach, co chcieliby otrzymać w zamian. Jeśli tego nie zrobili, masz duże pole do popisu!

Prezent na ślub zamiast kwiatów

Jeśli Młoda Para nie poprosiła gości o konkretny pomysł, to możesz kierować się własną intuicją. Oto kilka pomysłów na to, jak zastąpić kwiaty podczas ślubu.

butelka wina lub dobrego alkoholu – to jeden z najpopularniejszych zamienników kwiatów na polskich weselach. Warto postawić na dobrej jakości wina, które sami chcielibyśmy ze smakiem wypić. Wino będzie pamiątką z wesela, przypominającą nowożeńcom o ich wyjątkowym dniu.

zabawki- niektóre pary proszą o pluszowe misie lub inne zabawki, które będą mogły przekazać do Domu Dziecka lub na cele charytatywne. Niektóre zabawki Para Młoda zostawia na pamiątkę, by przypominały im wesele.

książki- jeśli nowożeńcy są molami książkowymi, to warto wybrać dla nich książkę. Z pewnością ucieszą się z takiego prezentu. Jeśli nie znasz preferencji Młodej Pary, to zawsze możesz postawić na klasykę literatury lub sięgnąć po bestsellery.

płyty- każdy miłośnik muzyki będzie zachwycony z nowej płyty! To również dobry pomysł na zastąpienie kwiatów. Jeśli nie znasz gustu nowożeńców, to możesz postawić na klasykę muzyki, wybrać romantyczne składanki lub jazz, który będzie się im kojarzył z ślubem.

gry planszowe – nowoczesne pary mogą poprosić o gry planszowe. Planszówki przeżywają prawdziwy renesans! Coraz więcej osób spędza wolny czas w gronie znajomych przy grach. W ofercie sprzedaży jest wiele planszówek, są nawet takie, które są przeznaczone dla dwóch graczy.

Zobacz także: Co robi świadek na ślubie? O tych rzeczach trzeba pamiętać

puzzle – ten rodzaj rozrywki również zaczyna być coraz bardziej popularny i może sprawić nowożeńcom wiele radości.

słodycze – Młoda Para może się również ucieszyć ze słodkich podarunków. Można im podarować wszelkiego rodzaju bombonierki, praliny, trufle, czekolady czy makaroniki.

krzew na działkę – jeśli Młoda Para jest w trakcie budowy domu, to można im podarować krzew, który będą mogli posadzić na swojej działce.

zdrapki – popularnym zamiennikiem kwiatków są zdrapki, które dają nowożeńcom szansę na wygranie dodatkowych pieniędzy. Cena takiej zdrapki jest niewielka, dlatego można podarować od razu kilka egzemplarzy.

dobrej jakości kawa lub herbata – potrzebne są w każdym domu. Po kawę i herbatę sięga się codziennie. To bardzo praktyczny prezent. Zadbaj o to, żeby była to kawa i herbata dobrej jakości.

ramki na zdjęcia – w ten sposób nowożeńcy będą mogli porozstawiać zdjęcia ze ślubu w całym domu.

dekoracje do domu- ślub to pewnym sensie początek nowego życia. Młoda Para często po ślubie decyduje się na wspólny kąt. Warto podarować im drobiazgi, które przydadzą się im na początku nowej drogi życia. Mogą to być poduszki, obrusy, ręczniki, kubki czy kwiaty doniczkowe.

karnety, bony, vouchery – nowożeńcy na pewno ucieszą się z bonów lub voucherów, które będą mogli wykorzystać po ślubie. Mowa między innymi o voucherach do SPA, na spływ kajakowy, wizytę w parku linowym czy bilety do teatru lub zaproszenia na  kolację w restauracji.

Zobacz także: Winietki na stół weselny – jakie wybrać i czym się kierować?