Zamknij

Byli małżeństwem przez 79 lat. Odeszli ze świata niemal w tym samym czasie

08.12.2022 15:15

Gdy przysięgali sobie nawzajem, że będą się kochać przez całe życie, zapewne nie spodziewali się tego, jak potoczy się ich historia. Spędzili u swojego boku prawie 80 lat i umarli w ciągu tej samej doby.

June i Hubert Malicote
fot. YouTube

June i Hubert Malicotowie żyli w stanie Ohio w USA. Niedawno zyskali sławę w Ameryce, bo świętowali swoje 100. urodziny. Lokalna telewizja zainteresowała się ich historią, więc przekazali swój przepis na szczęśliwe małżeństwo. Niedawno okazało się, że wybrali też własną interpretację słów "dopóki śmierć nas nie rozłączy". Rozstali się ze sobą jedynie na 20 godzin. Umarli tuż po sobie.

Zobacz także: Trenuje z dzieckiem tuż po porodzie. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

Byli małżeństwem przez 79 lat. Odeszli ze świata niemal w tym samym czasie

Ich syn ma 76 lat. Sam jest już staruszkiem. Niedawno obserwował, jak tuż po Święcie Dziękczynienia jego 100-letnia matka poczuła się źle i trzeba było zawieźć ją do szpitala. Nie ulegało wątpliwości, że to koniec jej życia. Świadomość tego wywołała załamanie nerwowe jej męża. Hubert został przewieziony do tego samego ośrodka medycznego po kilku godzinach.

Małżonkowie, którzy spędzili ze sobą niemal 80 lat, pozostali w szpitalu przez następne 5 dni. Oboje byli nieprzytomni, ale znajdowali się w tym samym pokoju. Hubert zmarł 30 listopada późnym wieczorem, a 20 godzin po nim ze świata odeszła June.

Dożyli razem setki. Przez większość życia byli małżeństwem

Jak twierdzi syn Malicote'ów, prawdziwą przyczyną śmierci 100-latków było "złamane serce". Zakochani przez całe życie pozostawali nierozłączni i czuli się ze sobą bardzo szczęśliwi. Świadomość, że mogliby się rozdzielić, okazała się zbyt bolesna. Chociaż więc na kilka dni przed śmiercią stracili świadomość, jedno z nich wyczuło odejście drugiego.

Razem wybrali się na tamten świat. Czuję smutek, chociaż nie powinienem. Kto mógłby się spodziewać, że przeżyje coś takiego? - stwierdził Sam.

Hubert i June mieli troje dzieci i jedenaścioro wnucząt. Twierdzili, że za trwałość ich małżeństwa odpowiada to, że nigdy nie mieli poważnej kłótni. Zaakceptowali swoje życiowe problemy i dzięki temu zachowali spokój. Kochali się tak bardzo, że razem potrafili przetrwać wszystko.

Chcielibyście doświadczyć takiej miłości?

Zobacz także: Dzielą ich 42 lata. Wielu do dziś nie wierzy, że się kochają

loader