Zamknij

Auto do ślubu - jakie wybrać i czy koniecznie trzeba je wypożyczać?

23.06.2020 11:22
Dekoracje samochodu ślubnego
fot. Shutterstock

Organizacja wesela składa się z wielu etapów, dlatego łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jakim samochodem pojechać do ślubu i o czym należy pamiętać przy wyborze? Podpowiadamy!

Trendy związane z wyborem samochodu do ślubu zmieniają się bardzo szybko. Wcale nie trzeba za nimi podążać, żeby przeżyć wspaniały świat. Już na wstępie trzeba się zastanowić, czy będziemy potrzebować takiego pojazdu. Jak wygląda proces poszukiwania auta do ślubu, na co trzeba zwrócić uwagę i kiedy zacząć się rozglądać?

Auto do ślubu - czy trzeba je wypożyczać?

Jeśli bierzecie ślub cywilny i będzie się on odbywać w tym samym miejscu, co wesele, to z pewnością nie jest wam potrzebny samochód. Ten zbędny wydatek można wykreślić z ślubnego budżetu.

Z kolei jeśli samochód jest potrzebny i nie macie dodatkowych pieniędzy, to warto się zastanowić, czy ktoś z rodziny mógłby was wspomóc i użyczyć swój samochód. Wystarczy tymczasowo zmienić rejestrację, a następnie ozdobić auto według własnych preferencji. Można to zrobić samodzielnie.

Jeśli nie macie takiej możliwości, a miejsce ślubu jest oddalone od sali weselnej, to koniecznie musicie pomyśleć o wynajęciu samochodu do ślubu. Warto się do tego wcześniej przygotować i sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Auto do ślubu - czym pojechać i czy kolor ma znaczenie?

Oferta dotycząca samochodów ślubnych jest bardzo szeroka. Można wybierać w samochodach vintage, sportowych, nowoczesnych a nawet limuzynach i dorożkach. Wszystko zależy od preferencji młodej pary.

Podpowiedzią dla niezdecydowanych może być dobranie samochodu do stylu wesela. Dzięki temu wszystko będzie spójne. 

Młode pary często zastanawiają się, czy trzeba postawić na konkretny kolor auta. Nie jest prawdą, że samochód powinien być biały - to bardzo indywidualna kwestia. 

Jeśli zależy wam na tym, żeby samochód znalazł się na zdjęciach, to fotografowie doradzają, że biała suknia lepiej się prezentuje na tle ciemniejszych samochodów.

Zobacz także: Plan stołów weselnych - jak usadzić gości, żeby wszyscy czuli się komfortowo?

Auto do ślubu - jak je wybrać?

W internecie można znaleźć wiele ofert dotyczących samochodów wypożyczanych na wesele. Przed podpisaniem umowy, warto pojechać zobaczyć samochód osobiście. Może się okazać, że w rzeczywistości prezentuje się zupełnie inaczej niż na zdjęciach. Może się okazać za mały. 

Niektóre samochody są wypożyczane na cały dzień, inne na godziny lub przejechane kilometry. Nie zapomnijcie się dowiedzieć, co obejmuje wasza oferta.

Jeśli nie możesz zobaczyć samochodu osobiście, to zawsze możesz poprosić o dokładny opis i wymiary samochodu. Usługodawca powinien bez problemu podać te dane.

Auto do ślubu - co wpływa na koszt?

Jeśli chodzi o koszt wynajmu samochodu, to musicie się dokładnie dopytać. Istnieje wiele “ukrytych” kosztów - między innymi dodatkowe opłaty za przejechane kilometry, tablice rejestracyjne czy dekoracje. 

Nie bójcie się zadawać pytań. Najlepiej już wcześniej przygotować się do rozmowy i spisać sobie te najbardziej nurtujące was kwestie.

Auto do ślubu - kiedy rezerwować?

Rezerwację samochodu należy zaplanować wcześniej, zwłaszcza jeśli planujecie ślub w sezonie. Warto “zaklepać” sobie samochód już rok, a najpóźniej pół roku wcześniej

Zobacz także: Atrakcje na wesele - jak zaskoczyć gości i na co postawić?

Chcesz zostać żoną? Sprawdź, jak się odnajdziesz w tej roli!

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

Lubisz gotować?