Zamknij

Atrakcje na wesele - jak zaskoczyć gości i na co postawić?

24.09.2019
Aktualizacja: 24.09.2019 14:42
Młoda para
fot. Shutterstock

Młode pary coraz chętniej decydują się na zorganizowanie weselnych atrakcji, które zaskoczą gości. Podpowiadamy, na co warto postawić!

Atrakcje weselne to element zaskoczenia, który można wprowadzić niezależnie od stylu i charakteru wesela. To pewnego rodzaju urozmaicenie, które sprawi, że wasz wielki dzień będzie jeszcze bardziej niepowtarzalny!

Wesele - dlaczego warto przygotować atrakcje weselne?

Wesele trwa wiele godzin. Warto zaplanować atrakcję, która pozwoli odsapnąć od kilkugodzinnego tańca. W ten sposób można również zapewnić rozrywkę gościom. Podpowiadamy, jakie atrakcje weselne są obecnie modne. 

Warto mimo wszystko pamiętać, żeby dobrać je do charakteru wesela, ale też pary młodej. Dodatkowo, wszelkiego rodzaju atrakcje należy uwzględnić wcześniej w ślubnym budżecie - czasami to niemały koszt!

Atrakcje ślubne mogą mieć miejsce tuż po ceremonii zaślubin, ale też w trakcie wesela. Co warto zorganizować i jak zainteresować gości?

Atrakcje weselne po kościele

Tradycją jest huczne powitanie młodej pary po wyjściu z kościoła. Przeważnie obsypuje się ich kwiatkami, coraz rzadziej ryżem i grosikami. Coraz częściej sięga się po tuby z konfetti, które zostaje wystrzelone przez gości - wygląda to bardzo efektownie na zdjęciach.

Niektóre młode pary decydują się na wypuszczenie gołębi ze specjalnego kosza - ma to symbolizować wspólną drogę przez życie. Inni decydują się na wypuszczenie kilkuset motyli - warto wiedzieć, że taka atrakcja może kosztować nawet 5 tysięcy złotych.

Popularnym rozwiązaniem jest również puszczanie baniek mydlanych. Ten element można zastosować zarówno po wyjściu z kościoła, jak i już na sali weselnej. Taki efekt na pewno będzie pięknie wyglądać na zdjęciach. 

Zobacz także: Ślubna etykieta - jak się zachować na weselu i o czym należy pamiętać?

Atrakcje weselne w trakcie wesela - co warto wybrać?

Każda młoda para chce przygotować niewielką niespodziankę dla gości. Niektórzy biorą pod uwagę takie atrakcje, które będą dobrze wyglądać na zdjęciach - w tym przypadku warto się skonsultować z wynajętym fotografem, który na pewno podpowie i doradzi. W końcu wie najlepiej, które atrakcje się sprawdzają!

Niektóre młode pary decydują się zaskoczyć gości już na samym początku wesela. Przygotowują specjalny układ taneczny, który sprawi, że goście na długo zapamiętają ich pierwszy taniec. 

Jeśli nie jesteście wybitnymi tancerzami, to warto zapisać się na kilka lekcji - profesjonalny nauczyciel na pewno również podpowie, które kroki sprawdzą się przy danej piosence!

Z wynajętym DJ-em lub zespołem muzycznym możecie przygotować atrakcję dla gości i zorganizować… karaoke! Musicie wziąć jednak pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie chcieć prezentować swoich zdolności wokalnych.

Księga gości to atrakcja, na którą nie wydaje się wielu pieniędzy, a jest pamiątką na całe życie.

Podobnym pomysłem jest fotobudka - ona sprawdza się zawsze! Goście chętnie robią sobie zdjęcia, dzięki czemu będą mieli pamiątkę na całe życie!

Popularnym pomysłem na weselną atrakcję jest pokaz zdjęć - młoda para starannie wybiera wcześniej zdjęcia. Mogą one przedstawiać ich młodość, pierwsze spotkania czy ważne momenty ze wspólnego życia. Najczęściej są one pokazywane w formie slajdów. Za tę atrakcję nie trzeba nic płacić, ale jej przygotowanie zajmuje trochę czasu. 

Atrakcje weselne w plenerze - na które warto postawić?

Popularną atrakcją są również fajerwerki na wesele - być może wygląda to efektownie, ale warto pomyśleć o tym, czy nie będziemy w ten sposób przeszkadzać okolicznym mieszkańcom. Nie wspominając już o zwierzątkach. 

Jeśli bardzo zależy wam na takim efekcie, to możecie postawić na zimne ognie - poproście gości, żeby odpalili je w tym samym czasie i ustawcie się do zdjęcia. Na pewno będzie to wyglądać wyjątkowo!

Warto pamiętać o tym, że wesele trwa wiele godzin, a niektórzy zaproszeni goście wcale mogą nie mieć imprezowego charakteru. Przygotujcie tak zwaną strefę relaksu - może to być, w którym będzie można złapać oddech i chwilę porozmawiać z innymi gośćmi.

Zobacz także: Fotograf ślubny - jak go wybrać i o co zapytać? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji

Marzysz o ślubie? Sprawdź, jaką żoną będziesz!

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

Lubisz gotować?