Zamknij

Atrakcje dla dzieci na weselu - jak je przygotować i dlaczego warto o nie zadbać?

30.09.2019
Aktualizacja: 30.09.2019 10:43
Dzieci na weselu
fot. Shutterstock

Niektóre pary nie wyobrażają sobie wesela bez małych dzieci! Jeśli macie ich sporo w rodzinie i znalazły się one na waszej liście gości, to koniecznie zadbajcie o rozrywkę dla nich! Podpowiadamy, na co postawić.

Dzieci sprawiają, że uroczystość weselna nabiera dodatkowego uroku. Maluchy są często zaangażowane w uroczystość - na przykład sypią kwiatki, niosą obrączki lub stoją u boku młodej pary. Te niepozorne zadania sprawiają, że czują się one wyjątkowo i są niezwykle radosne. 

Warto jednak pamiętać o tym, że zabawa weselna trwa wiele godzin, a dzieci bywają marudne. Szybko się nudzą, a głośna muzyka może je rozdrażnić. Zadbajcie o odpowiednie warunki dla najmłodszych gości. Przygotujcie dla nich kącik i zapewnijcie o atrakcje. Podpowiadamy, jakie!

Atrakcje dla dzieci na weselu - animator zapewni rozrywkę

Małe dzieci wymagają opieki. Może się nimi zająć jakaś starsza kuzynka, wujek lub ciocia. Jednak jeśli nie chcecie psuć zabawy gościom, warto zatrudnić animatora, który zaopiekuje się najmłodszymi. To jednak kolejny dopisek do weselnego budżetu, dlatego warto już wcześniej pomyśleć o opiece dla dzieci.

Animatorzy przeważnie mają przygotowane atrakcje dla dzieci - na przykład wspólne gry i zabawy, malowanie twarzy, ale też zajęcia plastyczne

Animator może również wymyślić zabawy powiązane ze ślubem - na przykład dzieci będą rysować tort weselny, wymyślać zabawy weselne lub usłyszą opowieści na temat tradycji weselnych.

Jak wybrać animatora? Najlepiej najpierw popytać znajomych i najbliższych o rekomendacje. Poczytajcie również w internecie o danej osobie. Koniecznie zwróćcie uwagę na doświadczenie takiej osoby w pracy z dziećmi. Zanim podpiszecie umowę, spotkajcie się z animatorem i przekonajcie się, czy to odpowiednia osoba.

Zobacz także: Dzieci na weselu to kontrowersyjny temat. Czy wypada zaprosić rodziców z dziećmi?

Atrakcje dla dzieci na weselu - kącik do rysowania i malowania

Dzieci uwielbiają malować! Potrafią spędzać na tej zabawie godziny. Potrzebujesz zaledwie kartek, kolorowanek i dużej ilości kredek i pisaków! Można je umieścić w dużych, szklanych słoikach. W ten sposób dziecięcy kącik będzie wyglądał niezwykle uroczo. 

Atrakcje dla dzieci na weselu - aktywności na świeżym powietrzu

Niektóre sale weselne mają tuż obok plac zabaw, który może posłużyć za miejsce dla najmłodszych. Warto jednak zadbać o dodatkowe atrakcje - w modzie jest organizowanie zabaw z piniatą wypełnioną cukierkami. Do tego warto zadbać o takie atrakcje jak hula hop, piłki do skakania, skakanki czy ringo

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się również bańki mydlane. Można urządzić pokaz puszczania baniek lub dać najmłodszym własny egzemplarz. 

Atrakcje dla dzieci na weselu - kącik dla najmłodszych

Jeśli na waszym weselu będzie dużo dzieci, to koniecznie przygotujcie miejsce tylko dla nich. Może być ustawione w taki sposób, żeby rodzice mieli oko na swoje pociechy. 

W menu warto uwzględnić specjalne dania dla najmłodszych, można również przygotować kącik z łakociami i przekąskami. 

Jeśli chodzi o dekoracje, to powinny być one kolorowe - postawcie na balony, talerzyki z motywem bajkowym i serwetki.

Zobacz także: Podziękowania dla gości weselnych - najciekawsze pomysły na ich przygotowanie

Nie wiesz, jaki tort wybrać na wesele? Sprawdź, co jest modne!