Zamknij

Zdecydowała się zmienić tekst przysięgi małżeńskiej. Przyszła panna młoda w ogniu krytyki

24.05.2022 11:13

Pewna przyszła panna młoda zdecydowała się zmienić tekst przysięgi małżeńskiej. Kontrowersyjny pomysł kobiety nie spodobał się jednak, zarówno jej narzeczonemu, jak i internautom.

Zdecydowała się zmienić tekst przysięgi małżeńskiej. Przyszła panna młoda w ogniu krytyki
fot. SHUTTERSTOCK

Przysięga małżeńska to najważniejszy moment podczas ceremonii zaślubin. To właśnie wtedy narzeczeni przyrzekają sobie miłość, wierność, uczciwość i trwanie w związku w zdrowiu i chorobie aż do końca życia. Okazuje się jednak, że są osoby, które w trakcie ceremonii nie zamierzają wypowiadać wszystkich słów przysięgi. Tak też jest w przypadku pewnej przyszłej panny młodej, która postanowiła usunąć z niej jedno słowo.

Zdecydowała się zmienić tekst przysięgi małżeńskiej

Historię tej przyszłej panny młodej opisał portal gazeta.pl. Kobieta podzieliła się nią w sieci. Chciała w ten sposób uzyskać wsparcie od internautów, jednak ci zareagowali zupełnie inaczej. Narzeczona wyznała, że postanowiła zmienić tekst przysięgi małżeńskiej i usunąć z niej jedno słowo. Zamiast "w zdrowiu i chorobie" podczas ceremonii zaślubin planuje powiedzieć "w zdrowiu i szczęściu". 

Przyszła panna młoda wyjaśniła, że nienawidzi opiekować się chorymi ludźmi. Napisała, że wraz z rodzeństwem musiała zajmować się rodzicami, którzy mieli kłopoty ze zdrowiem i szczerze tego nie znosiła.

Zobacz także: W tych krajach najczęściej dochodzi do rozwodów. Polska poniżej unijnej średniej

Kobieta była pewna, że ukochany zrozumie jej decyzję. Mężczyźnie jednak wcale nie spodobał się pomysł ze zmianą tekstu przysięgi małżeńskiej. 

Narzeczony powiedział, że tego nie zaakceptuje. Jest na mnie wściekły. A ja po prostu nie chcę czuć się zobowiązana do opiekowania się nikim chorym. To tylko przysięga małżeńska - napisała, cytowana przez portal gazeta.pl.

Przyszła panna młoda postanowiła zatem poszukać wsparcia wśród internautów.

Usunęła jedno słowo z przysięgi małżeńskiej. Przyszła panna młoda w ogniu krytyki

Kobieta oczekiwała, że użytkownicy sieci zrozumieją jej decyzję. Internauci jednak napisali, że w pełni zgadzają się z tym, co powiedział mężczyzna.

Jedna osoba wyjaśniła, że problemem przyszłej panny młodej nie jest tekst przysięgi małżeńskiej, a to, że chce trwać przy ukochanym wyłącznie w zdrowiu. Inny użytkowników forum dodał, że być może kobieta nie jest gotowa, aby być czyimś partnerem życiowym, bo najwyraźniej nie wie, czym naprawdę jest miłość. 

A wy co sądzicie o tej sytuacji?

Zobacz także: Nie potrafili zdecydować, jakie nazwisko przyjąć po ślubie. Para młoda znalazła nietypowe rozwiązanie

loader
Gwyneth Paltrow w skórzanej kurtce i Brad Pitt w dzierganej czapce trzymają się za ręce
10 Zobacz galerię
fot. SIPA/East News

RadioZET.pl/gazeta.pl