Zamknij

Zawieszki na wesele. Zabawnie lub romantycznie, ale zawsze stylowo

21.06.2020
Aktualizacja: 21.06.2020 12:11
Zawieszki na wesele
fot. Shutterstock

Zawieszki na wesele z wesołymi, zapraszającymi do zabawy hasłami, to doskonały sposób na uzupełnienie dekoracji sali weselnej. Klasyczne, zabawne lub romantyczne, będą stanowiły wspaniałą ozdobę weselnego stołu, a można je również wykonać samemu!

Zawieszki na wesele jako doskonałe uzupełnienie wystroju sali

Zawieszki na wódkę weselną to drobne elementy, które mogą stać się wspaniałym uzupełnieniem całego wystroju sali. Dobieramy je zawsze zgodnie z obranym stylem i kolorystyką dekoracji sali, dzięki czemu uzyskamy efekt spójnej i drobiazgowo przemyślanej stylizacji.

Zawieszki na wódkę z odpowiednimi tekstami wprawią gości w dobry humor i zachęcą do zabawy, dlatego jest to szczegół, na który warto zwrócić uwagę i który warto starannie przygotować.

Zobacz także: Noc poślubna. Jak sprawić, by była niezapomniana? Przekonaj się!

Gdzie kupić zawieszki na wesele?

Zawieszki na wódkę weselną można zamówić w firmie, która zwykle wykona dla nas w tym samym stylu zaproszenia, zawieszki, a także winietki. Wszystkie te elementy dekoracyjne można również zakupić na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych.

Oferują one gotowe wzory, które można w łatwy sposób spersonalizować.

Zobacz także: Ozdoby na tort weselny. Zabawnie czy romantycznie? Oto nasze pomysły!

Zawieszki na wódkę DIY

Aby przygotować samodzielnie zawieszki weselne, nie trzeba nawet specjalnych zdolności manualnych. Można do tego celu wykorzystać bezpłatne programy graficzne, dzięki którym stworzymy własne, spersonalizowane zawieszki, jednak nie jest to jedyna możliwość.

Stylowe, zabawne i romantyczne wersje zawieszek oferuje także wiele serwisów i blogów. Wystarczy je pobrać i wydrukować.

Osoby, które mają choć odrobinę artystycznych zdolności, mogą także oczywiście przygotować zawieszki weselne całkowicie samodzielnie. Do ich wycięcia przyda się gilotyna, zwłaszcza jeśli planujemy wesele dla wielu gości.

Po wycięciu szablonów wykonujemy w każdej zawieszce dziurkę zwykłym lub ozdobnym dziurkaczem i przekładamy przez nią satynową wstążeczkę albo ekologiczny sznurek (w zależności od tego, w jakim stylu utrzymane będą zawieszki).

Wykonujemy dwa supełki tak, by zawieszka stabilnie trzymała się na butelce i już, gotowe!

Zobacz także: Partner na wesele. Jak go wybrać, by się dobrze bawić przez całą noc?

Wesoło i romantycznie, czyli jakie wybrać zawieszki na wódkę weselną

Zawieszki na wódkę weselną mogą mieć formę trójkąta, kwadratu lub koła. Zamawiamy je lub wykonujemy z takiego samego papieru, jak winietki i papeterię ślubną i wykorzystujemy na wszystkich wspomnianych elementach taką samą czcionkę i kolory.

Najmodniejsze w ostatnim czasie są zawieszki w stylu rustykalnym, boho, eko, glamour, klasycznym i minimalistycznym. Dodajmy tu jeszcze, że zawieszki mogą mieć także różnego rodzaju dodatki, jak kawałek drewna czy koralik, jednak w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na to, by taką zawieszkę można było łatwo zdjąć i założyć na butelkę.

Dzięki temu kelnerzy będą mogli szybko przełożyć ozdobę z pustej butelki na kolejną pełną.

Zobacz także: Poduszki na obrączki. Niezbędny ślubny szczegół, czy zbytek?

Teksty na zawieszki na wódkę

Wybierając zawieszki na wesele, trzeba również zdecydować, jaki będzie na nich widniał napis. Tu najczęściej wybiera się podziękowania dla gości za przybycie lub też teksty zachęcające do zabawy.

Stałym dodatkiem są także imiona nowożeńców i data ślubu. A oto kilka przykładów napisów na zawieszki na wódkę weselną:

  • „Keep calm and drink vodka”,
  • „Niech moc będzie z Wami”,
  • „Nie siedź tyle, parkiet czeka!”,
  • „Pijcie szybciej, bo szkłem przejdzie”,
  • „Na drugą nogę”,
  • „Zdrowie Młodej Pary”,
  • „No to siup!”,
  • „Po jednym i na parkiet!”.

Wódka weselna z zawieszką może być także doskonałym prezentem dla gości, wręczanym na koniec zabawy w podziękowaniu za przybycie. W takim przypadku warto użyć zawieszek z innym napisem, na przykład „Dziękujemy za świetną zabawę – Ania i Jarek”.

Zobacz także: Obrączki ślubne tytanowe. Alternatywa dla złota i platyny

Naklejki i zawieszki na wódkę weselną

Zawieszki na wesele są fantastycznym, a przy tym tanim sposobem na ozdobienie butelek z wódką. Jak wspomnieliśmy, można je bez trudu przewieszać i zdejmować, dlatego nie trzeba ich przygotowywać w ilości odpowiadającej butelkom z wódką.

Dobrym pomysłem jest także zamówienie naklejek na wódkę, które przykleja się na oryginalne naklejki. Dzięki temu alkohol wygląda tak, jakby był wyprodukowany specjalnie na ślub Pary Młodej.

Chociaż zawieszki na wesele to drobiazg, to jednak takie szczegóły tworzą niepowtarzalny nastrój i dopełniają całości dekoracji, dlatego warto zadbać o to, by nie zabrakło ich na butelkach z weselną wódką.

Zobacz także: Fryzury na wesele dla krótkich włosów. Loki, upięcia i ozdoby