Zamknij

Szukasz pięknych zaproszeń ślubnych? Oto najpiękniejsze wzory, które podbijają rynek!

21.10.2020
Aktualizacja: 21.10.2020 14:21

Zaproszenia ślubne dla wielu młodych par to ważny element, który ma pasować do stylu przewodniego wesela i ślubu. Na rynku jest wiele wzorów zaproszeń ślubnych, od rustykalnych, aż po eleganckie. Jakie tobie podobają się najbardziej? 

Zaproszenia ślubne leżą na drewnianym stole, a obok jest wysuszony kwiat
fot. Shutterstock

Zaproszenia ślubne to ważny element przygotowań do ślubu kościelnego, konkordatowego czy cywilnego dla wielu przyszłych małżonków. Na rynku istnieją miliony wzorów zaproszeń ślubnych, jednak tylko kilka z nich cieszy się największą popularnością. Jak wybrać spośród tłumu? W zależności o tego, na jaki motyw przewodni uroczystości się zdecydowaliśmy, takie zaproszenia ślubne powinniśmy wybrać.

Jeśli planujemy wesele w nowoczesnym stylu, warto pomyśleć o nietypowych zaproszeniach w nietypowym kształcie. Jakie wzory podobają się najbardziej? Wśród uwielbianych przez przyszłe panny młode wzorów znalazły się między innymi: zaproszenia rustykalne, eleganckie, ażurowe i z koronką, boho, eko i glamour. 

Zobacz także: Ładne czcionki do zaproszeń ślubnych. TOP 10 inspiracji

Zaproszenia ślubne - rustykalne

Jednymi z najmodniejszych zaproszeń ślubnych ostatnich lat są zaproszenia rustykalne. Są idealne, jeżeli planujecie modne wesele w stylu rustykalnym.

Ze względu na modę na to co "dawne", tak właśnie stylizowana są te zaproszenia. Przede wszystkim ważna jest kolorystyka, to przede wszystkim barwy ziemi, takie jak brązy, zielenie, biel, ecru. Przy tworzeniu zaproszeń ślubnych często wykorzystywany jest również sznurek jutowy czy drewniane elementy. Jeśli zdecydujemy się na zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym, musimy wziąć po uwagę cenę, która zazwyczaj oscyluje w graniach od 3 do nawet 12 złotych za sztukę.

Zobacz także: Wesele w stodole. Jak zorganizować uroczystość w swobodnym stylu? 

Zaproszenia ślubne glamour - eleganckie i koronkowe

Marzysz o weselu w stylu glamour? Istnieje wiele wzorów eleganckich zaproszeń ślubnych. W przypadku tego zapytania nie ma ograniczenia kolorystycznego, ponieważ eleganckie zaproszenie ślubne może być dobrane do barwy, która przewodzi we wszystkich innych dekoracjach na twoim ślubie. Do stworzenia eleganckich zaproszeń ślubnych najczęściej wykorzystuje się jednak jasne kolory, choć w grę wchodzą tutaj również ciemniejsze barwy, takie jak granat w połączeniu ze złotem.

W zależności o tego, ile chcemy na zaproszenie wydać, możemy na nim znaleźć delikatną i skromną wstążkę, albo różnokolorowe kryształki. Wśród zaproszeń eleganckich bardzo częstym motywem jest zastosowanie różnego rodzaju wycięć, które ostatecznie tworzą wzór koronki. 

Zobacz także: Dekoracja stołu weselnego spędza sen z powiek wielu parom. Zainspiruj się! 

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Nieco bardziej oryginalne pary próbują postawić na coś ciekawszego niż klasyczne zaproszenia ślubne. Dlatego też coraz częściej decydują się na taką formę! Chodzi o zaproszenia ślubne ze zdjęciem. Jeżeli lubicie fotografię i macie wiele fajnych zdjęć, jedno z nich możecie wykorzystać. Wasi goście na pewno się uśmiechną z tego powodu!

Zobacz także: Marzą ci się wyjątkowe zdjęcia ślubne? Sprawdź, jak zorganizować plener ślubny!

Zaproszenia ślubne - nowoczesne

Coraz więcej par decyduje się na nietypowe zaproszenia ślubne i zdecydowanie odchodzi od tradycji. Jeśli chcemy, aby nasz ślub i wesele były utrzymane w nowoczesnym stylu, takie też powinny być zaproszenia. Niestandardowe. W tym wypadku można pokombinować z krojem i wykorzystaniem materiałów. W szerokiej ofercie można znaleźć wiele zaskakujących propozycji. A naprawdę warto się na takie zdecydować, zwłaszcza, jeżeli planujecie wesele w stylu industrialnym

Zobacz także: Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym? Kiedy i jak zaprosić gości?

Zaproszenia ślubne - boho

To kolejny uwielbiany przez wiele par młodych styl wśród zaproszeń ślubnych. Jest nieco podobny do stylu rustykalnego, jednak pojawia się w nim więcej kolorów. Między innymi wielobarwne kwiaty i listki. Częstym motywem pojawiającym się na zaproszeniach boho są nadruki piór, łapaczy snów czy różnego rodzaju ptaków

Zobacz także: Jaki bukiet ślubny wybrać? TOP 20 inspiracji na 2020 rok!

Zaproszenia ślubne - eko

To kolejny trend, który pojawił się w ostatnich latach i coraz bardziej podbija rynek. Nie jest oczywiście tak modny jak styl rustykalny czy elegancki, jednak coraz więcej osób szuka zaproszeń ślubnych, które będą stworzone z ekologicznych papierów. Trzeba przyznać, że ta moda może się na coś przydać, ponieważ dzięki niej w znacznym stopniu spada zapotrzebowanie na drewno. Zatem jakie zaproszenia ślubne eko są najpopularniejsze? Te stworzone z materiałów przetworzonych i tekturek, na których widać pewne przebarwienia. To jedne z najprostszych wzorów zaproszeń ślubnych, jednak mimo wszystko, są bardzo przyjemne dla oka. 

Zobacz także: Najpiękniejsze cytaty o miłości na zaproszenie ślubne

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.