Zamknij

Ładne czcionki do zaproszeń ślubnych. TOP 10 inspiracji

09.03.2020
Aktualizacja: 09.03.2020 13:22

Przygotowanie zaproszeń ślubnych nie jest łatwą rzeczą. Jednym z najtrudniejszych elementów jest wybór ładnej czcionki. Podpowiadamy 10 fontów, które mogą cię zainspirować. 

Pastelowe zaproszenia ślubne z ładną czcionką leżą na stole
fot. Shutterstock

Zaproszenia ślubne to jeden z podstawowych elementów na liście każdej pary młodej. Ci, którzy szykują się do ślubu, doskonale wiedzą, jak ważne i jednocześnie trudne jest przygotowanie idealnego zaproszenia. Jest oczywiście kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania tego typu zawiadomienia. Jedną z nich, a właściwie najważniejszą, jest ładna czcionka, która sprawi, że nasze zaproszenie będzie prezentować się gustownie i oryginalnie. Podpowiadamy inspiracje na najpiękniejsze czcionki do zaproszeń ślubnych.

Zobacz także: Zaproszenia na ślub – kiedy wysłać, w jakiej firmie, jakie informacje zawrzeć?

Zaproszenia ślubne – jak wybrać?

Najważniejszą rzeczą, którą powinniście kierować się przy wyborze zaproszeń ślubnych, jest dobór ich do motywu przewodniego wesela. Jeżeli cała uroczystość ma być w stylu glamour, koniecznie powinniście zdecydować się na eleganckie zaproszenie, z ładną czcionką. Wesele w stylu rustykalnym powinno być zaanonsowane zaproszeniem na papierze ekologicznym. Może być też przewiązane sznurkiem litowym.

Wszystko jednak zależy od waszej inwencji twórczej. Jeżeli macie ochotę zaszaleć, zawsze możecie w fajny sposób połączyć style. To, że marzy wam się wesele w stylu industrialnym, nie oznacza od razu, że nie możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa lub… przygotować eleganckie zaproszenia, jeżeli nie podobają wam się te nowoczesne wersje.

My zachęcamy was do przygotowania własnych wzorów zaproszeń. Oczywiście można obecnie na rynku dostać różne opcje i zdecydowanie jest z czego wybierać. Drukarnie oferuj wam jednak możliwość przygotowania własnych projektów, dzięki którym możecie na takim zaproszeniu oddać wasze osobowości i cały klimat planowanej przez was uroczystości.

Zobacz także: Szukasz pięknych zaproszeń ślubnych? Te wzory podbijają rynek

Zaproszenia ślubne – na co zwróci uwagę, wybierając czcionkę?

To, czy dana czcionka nam się podoba, to tylko kropla w morzu tworzenia zaproszenia. Powinieneś zwrócić jeszcze uwagę na kilka ważnych elementów, które niestety nie wszystkie fonty zawierają.

  • Czcionka musi być czytelna – niektóre fonty są napisane ładną kursywą, gdy jednak wpisujemy nimi tekst może się okazać, że jest po prostu nieczytelna. Jeżeli chcesz, żeby goście dotarli w odpowiednie miejsce o określonym czasie lepiej nie każ im się domyślać, co jest napisane na zaproszeniu.
  • Czcionka musi mieć polskie znaki – jeżeli twoje zaproszenie jest w języku polskim, koniecznie wybierz czcionkę, która zawiera polskie znaki. Pisanie tekstu bez nich po prostu nie będzie wyglądało elegancko, nie wspominając już o tym, że to duży błąd.
  • Łącz czcionki – pisanie całego zaproszenia ozdobną czcionką może męczyć wzrok. Zwłaszcza, gdy font jest bardzo oryginalny. O ile delikatna kursywa nie przeszkodzi, o tyle lepiej nie decyduj się na pisanie całego zaproszenia np. wyboltowanymi wyrazami. Połącz czcionki tak, żeby wyróżnić najważniejsze elementy, a mniej istotne informacje (np. informacja o prezentach, czy wierszyki) postaraj się napisać klasyczną czcionką. Dobrym wyjściem z sytuacji jest też zmiana koloru fontu, np. napisanie inną barwą nazwisk zapraszanych osób.

Zobacz także: Grawer na obrączkach będzie symbolem waszej wiecznej miłości. 10 propozycji tekstów

Zaproszenia ślubne – ładne czcionki do zaproszeń ślubnych

Jednym z najważniejszych elementów zaproszenia jest, jak już wspomniałam, czcionka. A dobór tej odpowiedniej jest nie lada wyzwaniem. W ogromnym katalogu różnych fontów wybór tego idealnego może zająć chwilę. Zwłaszcza dopasowanie go do stylu zaproszenia. Są jednak różne popularne i eleganckie opcje, na które warto zwrócić uwagę.

Podpowiadamy listę czcionek, na które warto zwrócić uwagę przygotowując zaproszenia ślubne

1. Absolut

2. Allura

3. Aphrodite Slim Pro

4. Autumn in November

5. Baskerville Italic

6. Chopin Script

7. Coneria Script

8. Great Vibes

9. Monotype Corsiva

10. Snell

Zobacz także: Dobra orkiestra na weselu to podstawa! Jak taką wybrać i co musisz wiedzieć na jej temat?

Nie wiesz, jaką suknię ślubną wybrać? Sprawdź, która będzie dla ciebie idealna!

loader
Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która suknia ślubna do ciebie pasuje

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]

Twój ulubiony kolor pomadki do ust to: