Zamknij

Wróżby ślubne idealne na andrzejki i nie tylko. Sprawdź, kiedy poznasz przyszłego męża

26.11.2020 12:54

Jesteś ciekawa przyszłości? Wróżby ślubne powiedzą ci, kiedy wyjdziesz za mąż i kto zostanie twoim mężem. 

Panna młoda rzuca bukietem - wróżba ślubna
fot. Shutterstock

"30 listopada wszystkim wróżyć nam wypada" - tak brzmi wiersz dla dzieci, ale ma w sobie sporo prawdy. To właśnie tego wieczoru obchodzimy andrzejki. Jest to nie tylko najpopularniejszy dzień imienin wszystkich Andrzejów, ale też święto wróżb. Wróżby andrzejkowe mogą wskazać nam przyszłość, ale my oczywiście chcemy wywróżyć sobie miłość i ślub.

Podpowiadamy wam najpopularniejsze wróżby ślubne, które sprawdzą się doskonale zarówno na andrzejki, jak i wieczór panieński lub inne okazje. Dzięki nim dowiecie się, co was czeka, a nawet poznacie... przyszłego męża.

Zobacz także: Dlaczego boimy się ślubnych przesądów? Te są przerażające!

Wróżby ślubne: kiedy ślub, imię męża i inne. Na andrzejki i nie tylko

Każda z nas chciałaby wiedzieć, kiedy weźmie ślub, a także poznać jak najwięcej informacji na temat swojego przyszłego męża. Wróżby mogą nam w tym pomóc.

Oczywiście najczęściej wróżymy w andrzejki. To wyjątkowy listopadowy wieczór, którego atmosfera sprzyja pytaniom o przyszłość. Właśnie dlatego wówczas spotykamy się z przyjaciółkami i próbujemy wywróżyć miłość każdej z nas.

Wróżby ślubne są najlepsze, gdy chcemy poznać swojego przyszłego męża lub dowiedzieć się, kiedy weźmiemy ślub. Podpowiadamy wam TOP 6 tego typu przepowiedni, dzięki którym możecie poznać całą swoją przyszłość.

Zobacz także: Rocznice ślubu mogą zaskoczyć nazwami. Które z nich są najważniejsze?

Wróżby ślubne – skórka od jabłka

Pierwsza z wróżb była popularna jeszcze w czasach, gdy nasze babcie były młode i szukały mężów. Teraz czas na nas. Weź duże jabłko i obierz je tak, żeby skóra była długa i gruba. Pamiętaj, że nie może się przerwać. Następnie rzuć ją prawą ręką przez lewe ramię. Na podłodze skórka ułoży się w kształt litery. Będzie to pierwsza litera imienia twojego przyszłego męża.

Zobacz także: Te kolory będą królowały na ślubach i weselach w 2021 roku. TOP 6 najmodniejszych

Wróżby ślubne – wróżba z butów

To zabawa idealna na babski wieczór. Niech każda z was weźmie jeden ze swoich butów. Następnie układajcie je w rządku na zmianę, zaczynając od okna. But, który przekroczy próg mieszkania jako pierwszy, należy do szczęściary. To właśnie ona wyjdzie za mąż jako pierwsza ze wszystkich uczestniczek zabawy.

Zobacz także: Szukasz butów na ślub? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Wróżby ślubne – filiżanka przyszłości

Filiżanka zazwyczaj kojarzy nam się z wróżeniem z fusów. Nie w tym przypadku. Teraz weźcie trzy filiżanki. Pod każdą z nich ułóżcie następujące przedmioty: obrączkę, zwykły pierścionek, różaniec, monetę. Następnie przemieszajcie je. Każda z was ma wylosować jeden przedmiot. On wskaże, co czeka was w przyszłości.

 • Obrączka – małżeństwo.
 • Moneta – bogactwo.
 • Pierścionek – staropanieństwo.
 • Różaniec – kapłaństwo.

Zobacz także: Najpiękniejsze prezenty dla gości weselnych. Tym uda ci się ich zaskoczyć

Wróżby ślubne – wróżba z owoców

Jabłko to niejedyny owoc, z którego można wróżyć. Możecie też stworzyć sobie przepowiednię przy użyciu różnych owoców. Na stole ustawcie w rzędzie po kilka jabłek, śliwek i cytryn. Powinny one być przemieszane. Każda z was będzie podchodzić do stołu z zawiązanymi oczami i losować jeden z owoców. Co oznacza każdy z nich?

 • Jabłko – szczęśliwy związek.
 • Cytryna – nieszczęśliwy związek.
 • Śliwka – staropanieństwo.

Zobacz także: Dekoracja stołu weselnego spędza sen z powiek wielu parom. Zainspiruj się!

Wróżby ślubne – serce z imionami

Wytnijcie z kartonu serce, a potem wypiszcie na nim w różnych miejscach wszystkie męskie imiona, jakie przychodzą wam do głowy. Następnie niech każda z was z zamkniętymi oczami szpilką wkłuje się w serduszko. Imię, w które trafi, będzie nosił jej przyszły mąż.

Zobacz także: Te prezenty na rocznicę ślubu to prawdziwy hit. Zachwycą kobiety i mężczyzn

Wróżby ślubne – wróżba z kart

Na koniec klasyczna wróżba, czyli taka z wykorzystaniem kart. Zapal świeczkę i weź talię do ręki. Dobrze ją przetasuj i głośno zadaj pytanie: „kiedy wyjdę za mąż”. W zależności od tego, jaki karciany kolor wylosujesz, taką przyszłość sobie wywróżysz.

 • Kier – w najbliższych miesiącach.
 • Karo – nie za rok, ale całkiem niedługo.
 • Trefl – staniesz na ślubnym kobiercu za kilka lat, ale czeka cię sporo przeszkód.
 • Pik – nigdy.

Zobacz także: Jak powiadomić gości o nowej dacie ślubu? Save the date to coraz powszechniejsze zawiadomienia o ślubie

loader

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.