Zamknij

Wesela odmrożone. Na jakich zasadach będzie można je organizować?

28.04.2021 10:31
Wesela 2021 a koronawirus - luzowanie obostrzeń
fot. Shutterstock

Od 15 maja ponownie będzie można organizować wesela. Zobaczcie, jakie obostrzenia będą obowiązywały na tego typu przyjęciach.

28 kwietnia odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem i poprawą sytuacji w szpitalach politycy przedstawili plan luzowania obostrzeń w najbliższym czasie. Znalazła się w nim branża weselna, która od października pozostawała zamknięta. Jak w najbliższym czasie będą wyglądały śluby i wesela? Zobaczcie sami, do jakich zasad muszą dostosować się pary młode.

Zobacz także: Jak przełożyć ślub i wesele? Zmiana terminu w 5 krokach

Wesela 2021 odmrożone. Na jakich zasadach można je organizować?

Na ten moment narzeczeni czekali od wielu miesięcy. Pary młode znów będą mogły organizować wesela. Na jakich zasadach? 

Premier ogłosił, że chce, żeby w sposób naturalny gospodarka wracała do funkcjonowania. Otrzymaliśmy m.in. informacje dotyczące wesel.

Pierwsze przyjęcia tego typu będą mogły odbywać się od 15 maja pod warunkiem, że będą to imprezy na świeżym powietrzu. Limit gości wyniesie 25 osób. 

Od 29 maja w planach jest zwiększenie imprez okolicznościowych do 50 osób. Jeżeli nic się nie zmieni, te przyjęcia będą mogły odbyć się już w lokalach. 

Przyjęcia będą odbywać się w reżimie sanitarnym. 

Śluby i wesela 2021 - czy osoby zaszczepione wliczają się do limitu gości?

Wiele par młodych zastanawia się już, czy do liczby gości będą wliczane osoby zaszczepione. 

W sobotę 8 maja w życie weszło rozporządzenie, z którego jasno wynika, że osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu gości weselnych. Dotyczy to jedynie tych osób, które przyjęły dwie dawki preparatu Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca lub jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. 

Śluby 2021 - limity w kościołach

W kościołach od 4 maja będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Rząd rekomenduje jednak przeprowadzenie ceremonii na świeżym powietrzu. 

Zobacz także: Błędy, które panny młode popełniają w dniu ślubu. To może skończyć się źle

Miała być piękna ceremonia i huczne wesele, a pozostał niesmak. Te gwiazdy odwołały swój ślub w ostatniej chwili.