Zamknij

Nowe limity gości na weselach. Zmiany już od 6 czerwca

02.06.2021 10:22
Wesela 2021 - nowe limity gości od 6 czerwca
fot. Shutterstock

2 czerwca odbyła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia zniósł kolejne obostrzenia. Ogłosił także zmiany w limitach gości weselnych.

Pary młode mają kolejny powód do świętowania. Zniesione w maju obostrzenia nie przyczyniły się do wzrostu zakażeń, w związku z czym rząd postanowił pójść o krok dalej. Tym samym 2 czerwca minister zdrowia ogłosił rozluźnienie kolejnych restrykcji. Zmiana w obostrzeniach dotyczy także branży weselnej. Z tych wiadomości z pewnością ucieszą się pary młode, które zaplanowały swoje przyjęcia na najbliższe miesiące.

Zobacz także: Limity osób na weselach 2021. Co z zaszczepionymi i jak mogą wyglądać przyjęcia?

Wesela 2021: od 6 czerwca nowe limity gości na weselach

Już 6 czerwca w życie wejdą nowe regulacje związane z weselami. Dotyczą one oczywiście limitów gości na tego typu przyjęciach. 

Od niedzieli będzie można organizować wesela nawet do 150 osób. Do limitu nie wliczają się oczywiście osoby zaszczepione dwoma dawkami preparatów Pfizer, Moderna i Astra-Zeneca oraz jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Każda z osób zaszczepionych musi mieć przy sobie zaświadczenie o przyjęciu preparatów. Dowodem zaszczepienia, który należy zabrać ze sobą na imprezę okolicznościową, może być kartka, którą dostajemy po szczepieniu, zaświadczenie wydrukowane ze strony pacjent.gov.pl lub kod QR, który każdy zaszczepiony może ściągnąć na telefon w aplikacji mObywatel.

Wesela 2021 w wakacje

Wszystkie aktualne zmiany będą obowiązywały do 25 czerwca. W przyszłym tygodniu rząd ogłosi plany związane z obostrzeniami na wakacje. 

Organizatorzy muszą oczywiście pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków zapewniających bezpieczeństwo wszystkim zgromadzonym. 

Zobacz także: Bezpieczny ślub i wesele w dobie koronawirusa. Na to powinniście zwrócić uwagę

Miała być piękna ceremonia i huczne wesele, a pozostał niesmak. Te gwiazdy odwołały swój ślub w ostatniej chwili.