Zamknij

W jakim wieku kobiety najczęściej wychodzą za mąż? Panny młode są coraz starsze

14.01.2021 10:34
Para młoda wychodzi z kościoła i jest obsypywana ryżem przez znajomych
fot. Shutterstock

Polki coraz później decydują się na ślub. Najnowsze dane pokazują, w jakim wieku najczęściej wychodzimy za mąż.

Ślub to bardzo ważna decyzja, którą najlepiej podjąć w wieku dojrzałym, gdy jesteśmy świadomi swoich wyborów. Dawniej nasze babcie wychodziły za mąż nawet jako nastolatki, a kobiety w wieku 25 lat uważane już były za "stare panny". Na szczęście dawno odeszliśmy od takich zwyczajów. Dziś kobiety coraz później decydują się na ślub, o czym świadczą dane przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny. Zobaczcie sami, w jakim wieku najczęściej Polki są gotowe do wyjścia za mąż. 

Zobacz także: Naukowcy sprawdzili, w jakim wieku najlepiej wziąć ślub. Te małżeństwa są najtrwalsze

W tym wieku Polki najczęściej wychodzą za mąż. Najnowsze statystyki

Okazuje się, że panny młode są coraz starsze i... dobrze im z tym!

Według danych GUS średni wiek, w którym kobiety zawierają związek małżeński, to 27 lat. Dużo panien młodych znajduje się w przedziale wiekowym 25-30 lat.

Co ciekawe, tuż za nimi uplasowały się dojrzałe kobiety w wieku 30-39 lat. Dopiero w następnej kolejności możemy znaleźć przedział wiekowy 20-24 lata. 

Jak widać, coraz częściej panny młode decydują się na wzięcie ślubu w dojrzałym wieku. Dzięki temu być może już niedługo spadnie liczba rozwodów. Choć tych ostatnio jest sporo przez pandemię, dojrzałe decyzje dotyczące ślubu mogą sprawić, że więcej par będzie zadowolonych ze swoich relacji. 

Zobacz także: Pandemia przyczyniła się do niebezpiecznego zjawiska. Przez to rozpadają się związki

Związki gwiazd bywają burzliwe. Oto 15 par, o których kiedyś rozpisywały się media, a dziś po ich relacjach zostały tylko wspomnienia.