Zamknij

Typy kobiet, które mają na pieńku z mamami swoich partnerów. Teściowe ich nie znoszą

11.03.2021 13:32

Konflikt na linii teściowa-synowa to odwieczny problem. Okazuje się, że są takie typy kobiet, które nigdy nie dogadają się z mamą swojego partnera.

Jennifer Lopez i Jane Fonda w filmie "Sposób na teściową"
fot. New Line Cinema Splash News/East News

Żarty o teściowych nie biorą się znikąd. Często mówi się, że kobiety i mężczyźni nie potrafią dogadać się z rodzicami swoich partnerów. Najczęściej konflikty pojawiają się między paniami i ich teściowymi. I choć niektóre mamy bywają wyczulone na punkcie swoich synów, są też takie typy synowych, które mają swoje za uszami. Czasami nawet podświadomie zachowują się niedopuszczalnie, chociaż wydawać się może, że starają się zrobić jak najlepsze wrażenie na rodzicach partnera. Ich zachowanie po prostu drażni teściów.

Zobacz także: Tych rzeczy nigdy nie zmieniaj dla swojego partnera. W związku trzeba stawiać granice

Typy kobiet, których nie lubią teściowe. Nigdy się z nimi nie dogadają

Portal Papilot.pl przedstawił 6 typów kobiet, których wyjątkowo nie lubią teściowe. W niektórych przypadkach trudno się dziwić.

1. Sztuczna

O ile panowie lubią mocne makijaże, doczepiane włosy i eksponowanie krągłości, ich mamy wręcz przeciwnie. Postaraj się zatem na spotkaniu z teściową wyglądać naturalnie. Nikt nie każe ci od razu rezygnować z make-upu, ale spróbuj postawić na delikatny wizerunek. Inaczej narazisz się przyszłej teściowej. 

2. Podlizująca się

Bycie miłym nie jest jednoznaczne z lizusostwem. Uśmiech i docenienie gospodyni jest oczywiście mile widziane, ale nie ma sensu przesadzać z zachwytami. Zarówno nad nią, jej domem i umiejętnościami kulinarnymi, jak również nad jej synem. 

3. Za bardzo wyluzowana

Oczywiście są takie kobiety, które bardziej będą się stresować przed wizytą u teściów i te bardziej otwarte, które nie boją się tego typu spotkań. Warto jednak w każdym przypadku zachować dystans i nie próbować skracać go na siłę.

Zobacz także: Umów się z partnerem na związek idealny. Klauzula stylu życia to klucz do sukcesu

4. Dominująca

Żadna mama nie spojrzy na ciebie miło, jeżeli zobaczy, że sprawujesz kontrolę nad jej dzieckiem. Krytykowanie ukochanego w obecności jego rodziców nie jest zatem dobrym pomysłem. Podobnie jak dyktowanie mu, co ma robić. 

5. Zaślepiona

Okazuje się, że i tak źle, i tak niedobrze. Kobieta mimo wszystko powinna być indywidualistką. Patrzenie na świat z perspektywy "was", a nie ciebie samej, może wydać się nienaturalne. Zwłaszcza że mimo wszystko pozostajecie odrębnymi jednostkami. Nie musicie wszystkiego robić razem. 

6. Perfekcyjna

Nie ma ludzi idealnych. Jeżeli będziesz próbowała zgrywać perfekcyjną partnerkę, teściowa na pewno wyczuje twoją desperację. Lepiej czasami wydać się nieidealną, niż wyjść na sztuczną. A już na pewno nie warto próbować być najlepszą we wszystkim. Wówczas mama partnera może zobaczyć w tobie rywalkę.

Zobacz także: Jesteś najstarszym czy najmłodszym dzieckiem? To ma wpływ na twój związek

loader

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.

Źródło: Papilot.pl (aut.: Magdalena Michałowicz)