Zamknij

Rzeczy, których nienawidzą goście weselni. Pary młode powinny o tym pamiętać

19.07.2021 09:02

Wesele pełne jest niespodziewanych sytuacji, ale są detale, o które para młoda powinna zadbać. Inaczej goście mogą być niezadowoleni z przyjęcia.

Tych rzeczy nie lubią goście weselni. Lepiej ich unikać
fot. Shutterstock

Każda para młoda chce, żeby jej ślub i wesele były niezapomniane. Trudno jednak o udaną imprezę, jeżeli goście będą niezadowoleni. O ile nie jesteśmy w stanie usatysfakcjonować każdego w stu procentach, możemy zadbać o to, żeby zaproszeni przez nas bliscy czuli się dobrze podczas przyjęcia. Żeby to osiągnąć, należy wyeliminować kilka rzeczy, których goście weselni nienawidzą. Są to sytuacje, w których mogą poczuć się niekomfortowo. Sami zobaczcie, na co koniecznie musicie zwrócić uwagę.

Zobacz także: Najgorsze rzeczy, jakie robią goście weselni. Tym przynoszą wstyd sobie i parze młodej

Tych rzeczy nie lubią goście weselni. Lepiej ich unikać

Goście to podstawa na weselu - zwłaszcza ci, którzy chcą się bawić. Warto zatem zadbać o to, żeby czuli się komfortowo na naszym przyjęciu.

Są różne rzeczy, które wyjątkowo nie podobają się gościom weselnym. W takich momentach po prostu nie czują się dobrze. Jeżeli zatem chcecie zaoszczędzić im stresu, postarajcie się unikać tego typu sytuacji.

1. Brak pary młodej

Zaczynamy od tego punktu, ponieważ zdarza się niezwykle często. Jeżeli decydujecie się na minisesję plenerową w dniu ślubu i musicie samemu dopilnować wielu kwestii, może się zdarzyć tak, że nie będziecie mogli spędzać czasu z gośćmi na sali. A to jakby nie patrzeć para młoda rozkręca przyjęcia i daje przykład do zabawy. Dlatego spróbujcie znikać jak najrzadziej - sesję można zaplanować w innym dniu, a od spraw organizacyjnych powinniście mieć ludzi, np. rodziców lub świadków. 

2. Mało jedzenia i ciepły alkohol

To najgorsze rzeczy, jakie mogą przytrafić się na weselu. Od zawsze wiadomo bowiem, że na tego typu przyjęciach liczą się jedzenie, zimna wódka i dobra muzyka. Jeżeli goście nie mają czego przegryźć i nie mogą doczekać się ciepłych posiłków, będą głodni i nieszczęśliwi. Nic też nie zdenerwuje ich tak jak ciepły alkohol na stołach. Warto zatem jak najczęściej zwracać uwagę na to, żeby niczego im nie brakowało. Aby nie robić tego samemu, możecie wyznaczyć zadania wśród osób funkcyjnych na weselu - świadkowa niech pilnuje obsługę, żeby nie brakowało przystawek, a świadek niech zadba o schłodzone napoje. 

3. Brak winietek

Winietki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Odpowiednie rozsadzenie gości na przyjęciu jest jednak bardzo ważne, jeżeli chcecie uniknąć chaosu. Może się bowiem zdarzyć tak, że ludzie usiądą przy stołach i nagle zabraknie jednego miejsca np. dla pary. Jeżeli rozsądnie usadzicie swoich gości, nikt się nie poczuje źle, a jednocześnie wszyscy będą mogli szybko zająć swoje krzesła. 

Zobacz także: Tych rzeczy nie powinno się zakładać na wesele. Są jednak pewne wyjątki

4. Dużo wolnych piosenek i długie przerwy w zabawie

Wybór odpowiedniego zespołu lub DJ-a to najważniejsza rzecz, o jaką powinniście zadbać podczas przygotowań do ślubu. Muszą to być muzycy, którzy będą umieli dostosować repertuar pod konkretnych gości weselnych. Trudno, żeby młodzi ludzie chcieli bawić się przy "Kawiarenkach" lub "Śnie o Warszawie", a i takie sytuacje zdarzają się na weselach. Podobnie jest w przypadku, gdy zespół robi zbyt długie przerwy w zabawie. Oczywiście przyśpiewki przy stołach i wznoszenie toastów mogą umilić gościom czas, jednak ludzie przychodzą na wesele przede wszystkim po to, żeby potańczyć. 

5. Zmuszanie do brania udziału w zabawie

Nie każdy jednak odnajduje się na parkiecie. Wówczas najgorsze, co możecie zrobić wy i wodzirej, to wyciąganie takiej osoby do "wężyka". Być może ona chciała być z wami w tym dniu, ale woli posiedzieć przy stole i porozmawiać z innymi gośćmi? Nie możecie nikogo wyciągać na siłę do tańca. Podobnie jest w przypadku zabaw oczepinowych. W nich powinni brać udział tylko ci, którzy chcą. Częstą praktyką jest "wyciąganie" z sali osób siedzących przy stołach, co może być dla nich niezwykle stresującym przeżyciem. 

6. Kolejka do składania życzeń

Są pewne rzeczy, których nie da się uniknąć. W przypadku składania życzeń goście muszą odstać swoje w kolejce i już. Możecie jednak zadbać o to, żeby podczas tego oczekiwania czuli się komfortowo. Niech w pobliżu będzie miejsce do siedzenia, z którego będą mogli skorzystać starsi. Zadbajcie też o to, żeby życzenia odbywały się pod dachem. Może was bowiem zaskoczyć brzydka pogoda, a sami chyba nie chcecie, żeby wasi goście zmokli przed weselem. 

7. Zmuszanie do zdjęć

Modną w ostatnich latach praktyką jest robienie zdjęć z gośćmi. O ile można zrobić jedną pamiątkową fotografię np. przed kościołem, o tyle zbieranie wszystkich weselników kilka razy podczas przyjęcia może być już dla nich uciążliwe - zwłaszcza gdy dobrze bawią się na sali. Uważajcie też z modnymi ostatnio zimnymi ogniami. Jeżeli zrobicie taką zabawę zbyt późno, ludzie mogą być nieuważni i to może skończyć się tragicznie - poparzeniami, uszkodzoną suknią panny młodej, podpalonymi kreacjami innych kobiet i co najgorsze - przypalonymi włosami. 

Zobacz także: Wpis do księgi gości na wesele dla pary młodej. Najpiękniejsze życzenia i cytaty 

loader