Zamknij

To nie Diana miała zostać żoną Karola. Nie uwierzycie, z kim spotykał się przed nią

25.11.2020 09:45
Książę Karol w szkockim stroju i księżna Diana w komplecie w pepitkę przytulają się w Balmoral
fot. Reginald Davis/Rex Features/East News

Gdy Karol poszukiwał żony, to nie Diana była jego pierwszym wyborem. Co ciekawe, najpierw spotykał się z jedną z najbliższych jej osób.

Książę Karol miał 33 lata, gdy wziął ślub z Dianą. To dość późno jak na członka rodziny królewskiej, a zwłaszcza następcę tronu. Duży wpływ na jego decyzję o ożenku mieli bliscy, przede wszystkim jego ukochany wuj, Lord Mountbatten. Wszyscy bowiem doskonale wiedzieli, że Karol musi się ustatkować, a królowa nie wyraziła zgody na jego małżeństwo z ukochaną Kamilą. To zapoczątkowało poszukiwania księżniczki idealnej. Wybór Karola nie od razu padł na Dianę Spencer. Okazuje się, że książę najpierw spotykał się z... jej siostrą!

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

To nie Diana miała zostać żoną Karola. Z kim spotykał się najpierw?

Księżna Diana nie była pierwszą kandydatką na żonę Karola. I w tym przypadku jej największą rywalką wcale nie była Kamila.

Okazuje się, że tuż przed związkiem z Dianą, Karol spotykał się z jej siostrą! To właśnie Sarah Spencer jako pierwsza wpadła w oko księciu i to dzięki temu następca tronu poznał swoją przyszłą żonę. 

Moja siostra uwiesiła się go, była jak wysypka na całym jego ciele. Myślałam: "Boże, on musi tego nie znosić". Trzymałam się z daleka. Pamiętam, że byłam grubą, krępą, niepomalowaną, niebłyskotliwą panną. Ale byłam bardzo głośna i pewna siebie, a to mu się spodobało - wspominała po latach Diana.

Pierwsze spotkanie Diany i Karola miało miejsce w 1977 roku, gdy książę odwiedził jej siostrę. Rok później obie wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym z okazji 30. urodzin następcy tronu. To właśnie wtedy Karol zdecydował, że zamierza spotykać się z Dianą. 

Zobacz także: Szokujące słowa Karola po zaręczynach z Dianą. Poddani nie mogą mu tego wybaczyć

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!