Zamknij

Ta tradycja ślubna sięga czasów królowej Wiktorii. Jest najważniejsza dla rodziny królewskiej

18.01.2021 10:50
Królowa Elżbieta, księżna Kate i księżna Camilla podczas królewskiego ślubu
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Rodzina królewska ma wiele tradycji, zwłaszcza dotyczących ślubów. Ta sięga jeszcze czasów królowej Wiktorii i jest wyjątkowo ważna. 

Rodzina królewska dba o tradycje. Zwłaszcza te dotyczące ślubów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że królewskie śluby i wesela budzą zainteresowanie ludzi na całym świecie. Tym samym Elżbieta II stara się stać na straży zasad, które obowiązują od lat. Jedna z nich sięga czasów królowej Wiktorii. Chodzi o tort weselny, który musi powstać zgodnie z wytycznymi określonymi przez etykietę. Okazuje się, że para młoda pod tym względem ma naprawdę mało do powiedzenia. Zobaczcie sami, na czym konkretnie polega ta tradycja.

Zobacz także: Oto najdziwniejsza tradycja ślubna w rodzinie królewskiej. Jest bardzo kontrowersyjna

To najważniejsza tradycja ślubna rodziny królewskiej. Chodzi o tort

Za czasów królowej Wiktorii ustanowiono zasadę dotyczącą tortów weselnych rodziny królewskiej. Obowiązuje ona do dziś. 

Okazuje się, że taki tort musi mieć w sobie... owoce. Dawniej w jego skład wchodziły owoce suszone, które sprowadzane były z odległych zakątków świata. Symbolizowały bowiem zróżnicowanie społeczne Wielkiej Brytanii.

Do dziś królowa Elżbieta pilnuje, żeby owoce wchodziły w skład weselnych tortów królewskich. Nie od dziś wiadomo bowiem, że zależy jej na docenieniu wszystkich członków wspólnoty. 

To jednak nie wszystko. Każdy gość po ceremonii dostaje kawałek tortu drogą pocztową. Młodzi wysyłają go w podzięce za przybycie na uroczystość.

Czy to nie urocze? 

Zobacz także: Ten element na ślubie miały królowa, Diana i Kate. To tradycja w rodzinie królewskiej

Tradycje ślubne rodziny królewskiej

Zasada dotycząca tortu nie jest jedyną, którą trzeba przestrzegać podczas ślubu w rodzinie królewskiej. Najważniejszą z reguł, do których powinni dostosować się narzeczeni, jest poproszenie królową o zgodę na zawarcie małżeństwa. To właśnie królowa Elżbieta musi dać zakochanym zielone światło.

Zasady dotyczą także obrączek, stroju panny młodej, a nawet jej bukietu. Okazuje się, że mężczyźni w rodzinie królewskiej z reguły nie noszą swoich ślubnych pierścieni. Suknia panny młodej musi mieć na sobie elementy koronkowe, w bukiecie natomiast powinien znajdować się mirt. 

Zobacz także: Diana cierpiała podczas ślubu i to nie przez Karola. Nie uwierzycie, co się stało

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!