Zamknij

Diana z okazji zaręczyn otrzymała od Karola wyjątkowy prezent. Teraz znów ujrzy światło dzienne

09.06.2021 11:28
Książę Karol podarował księżnej Dianie wyjątkowy prezent z okazji zaręczyn
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Książę Karol z okazji zaręczyn postanowił podarować księżnej Dianie wyjątkowy prezent. Teraz znów jest o nim głośno z jednego powodu. 

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu wszystkich zakochanych. Mężczyźni z reguły obdarowują wówczas swoje wybranki pierścionkami zaręczynowymi. Mało kto słyszał natomiast o dawaniu innych prezentów na taką okazję. Rodzina królewska rządzi się jednak swoimi prawami. Książę Karol oświadczył się Dianie bez pierścionka. Zamiast tego podarował jej... samochód, który był pierwszym takim pojazdem w życiu przyszłej księżnej. Teraz znajduje się w rękach innych właścicieli i ponownie ujrzy światło dzienne.

Zobacz także:  Diana przed ślubem musiała przejść test. To było jej "być, albo nie być" w roli księżnej

Ten prezent księżna Diana dostała od księcia Karola z okazji zaręczyn

Księżna Diana swój pierścionek zaręczynowy dostała już po oświadczynach Karola. Sama wybrała sobie błyskotkę. Przyszły mąż sprawił jej jednak pewną niespodziankę.

Okazuje się, że Diana dostała od Karola srebrnego Forda Escort. Przyszła księżna przemieszczała się nim od maja 1981 roku do sierpnia 1982 roku. Z tej okazji otrzymała od swojej siostry srebrną żabę, którą przyczepiła do maski auta. 

Jak podaje portal dailymail.co.uk, tuż po urodzeniu Williama księżna sprzedała swój samochód. Jak dalej potoczyła się jego historia?

W 1995 roku auto zostało kupione za 6 tysięcy funtów przez handlarza antykami. Mężczyzna podarował je swojej córce w prezencie urodzinowym. Następnie w jego posiadanie weszła Tina Kirkpatrick, która była fanką Lady Di. I to właśnie ona teraz postanowiła ujawnić, kto był pierwszym właścicielem samochodu.

Kiedy go kupiłam, wiedziałam, że kiedyś należał do księżnej Diany, dlatego chciałam go mieć. Byłam jej wielką fanką - powiedziała kobieta w rozmowie z "Daily Mail". 

Teraz 50-latka postanowiła wystawić to kultowe auto na aukcji za 40 tysięcy funtów. Z pewnością ten samochód ma wielką wartość sentymentalną dla wszystkich fanów Diany.

Zobacz także:  Tego wywiadu Diana udzieliła przed ślubem. Mowa jej ciała wskazywała na cierpienie

Księżna Diana z okazji zaręczyn dostała od Karola samochód
fot. Bryn Colton/Daily Mail/Rex Features/East News

Związek Diany i Karola

Karol oświadczył się Dianie 6 lutego 1981 roku. Następnie rozpoczęły się wielkie przygotowania do ślubu. Ceremonia miała miejsce 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie. 

Zobacz także:  To był przełomowy moment w związku Diany i Karola. Wtedy podjęli decyzję o rozwodzie

Te gwiazdy miały naprawdę nietypowe zaręczyny. Niektórzy zapewne im pozazdroszczą, a inni złapią się za głowę na myśl o takich oświadczynach.

Źródło: Dailymail.co.uk