Zamknij

Te ślubne trendy nie będą modne w 2021 roku. Lepiej zrezygnuj z nich na swoim weselu

04.03.2021 15:31
Rustykalna para młoda całuje się na swoim weselu
fot. Shutterstock

Organizujesz wesele w 2021 roku? Z tych elementów lepiej zrezygnuj, jeżeli chcesz być "na czasie". 

Trendy ślubne, podobnie jak te modowe lub urodowe, zmieniają się każdego roku. Choć niektóre z poniższych elementów były modne w ostatnich latach, w najbliższych miesiącach będą już passe. Jeżeli zatem zależy wam na tym, żeby wasze przyjęcia weselne były "na czasie", lepiej zrezygnujcie z tych 7 rzeczy. Żeby jednak ułatwić wam sprawę, znaleźliśmy też kilka alternatyw, które sprawdzą się równie dobrze, a znalazły się w tegorocznych trendach. 

Zobacz także: Dekoracje na ślub i wesele 2021. TOP 4 inspiracje na każdą ceremonię

Te trendy ślubne nie będą modne w 2021 roku. Lepiej z nich zrezygnuj

Są różne trendy ślubne 2021 roku, bez których nie może obejść się żadne wesele w najbliższych miesiącach. Niestety tych 7 rzeczy już do nich nie zaliczymy. Sprawdźcie, z jakich elementów lepiej zrezygnować. 

1. Duże wesela

Mikroślub jest prawdziwym trendem 2021 roku. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa. Od jakiegoś czasu jednak widoczna była już moda na mniejsze przyjęcia. Młodzi ludzie coraz chętniej rezygnują ze staropolskich wesel w gronie 200 osób. Przyjęcie wśród najbliższych sprawi, że o wiele bardziej docenicie ten dzień. 

2. Wesela w stylu rustykalnym

Wszyscy zastanawialiśmy się, kiedy to nastąpi. Wesela w stylu rustykalnym już nie będą pożądane. W tym roku o wiele chętniej stawiamy na eleganckie przyjęcia w gronie bliskich. Do tego decydujemy się na nowoczesne dekoracje, o których więcej słów znajdziecie poniżej. 

Zobacz także: Te kolory będą królowały na ślubach i weselach w 2021 roku. TOP 6 najmodniejszych

3. Kwiatowe dekoracje

Choć wesela będą w stylu glamour, kwiaty odchodzą do przeszłości. W tym roku królować będą świetlne iluminacje oraz ogromne balony i różne inne ozdoby w rozmiarze XXL. Jedyne kwiaty mile widziane na weselu to oczywiście bukiet panny młodej

4. Wszystkie druhny ubrane tak samo

Choć obyczaj orszaku druhen wpisał się do naszej tradycji weselnej na dobre, czas go trochę urozmaicić. Jeżeli chcesz mieć więcej niż jedną druhnę, postaraj się, żeby nie wyglądały tak samo. Sukienki w różnych kolorach to absolutna konieczność. 

Zobacz także: Najmodniejsze sukienki dla świadkowych i druhen w 2021 roku. TOP 5 trendów

5. Napis "love"

W związku z tym, że rustykalne wesela odchodzą do przeszłości, czas pożegnać również towarzyszące im elementy. Jednym z nich jest ogromny napis "love", który dla weselników był elementem obowiązkowym każdej fotografii. Może warto zastosować coś innego? Ścianka do zdjęć w formie balonów może być równie interesującym pomysłem. 

6. Zimne ognie

To kolejny element wesel z ostatnich lat, któremu mówimy dość. Chyba wszystkim już znudziły się zdjęcia pary młodej w towarzystwie oświetlających ich zimnymi ogniami znajomych. Oczywiście warto mieć taką pamiątkę, ale postawcie na oryginalność. Może jest coś, co mogłoby kojarzyć się z wami bardziej niż zimne ognie? 

7. Casualowa para młoda

Na koniec z bólem serca, ale żegnamy wszelkiego rodzaju trampki, kurtki jeansowe i inne elementy stroju świeżo upieczonych małżonków, które nie są eleganckie. W tym roku stawiamy na bardziej wyjściowe dodatki dla panny młodej i pana młodego. O ile jeszcze jeden z mniej formalnych elementów da się obronić, w połączeniu już na pewno nie będą prezentować się dobrze. 

Zobacz także: Te suknie ślubne będą najmodniejsze w 2021 roku. Która skradnie twoje serce?

Gwiazdy na czerwonym dywanie chcą prezentować się jak najlepiej. Niektóre z nich zdecydowały się na kreacje, które mogłyby spełniać także funkcje... sukien ślubnych.