Zamknij

Przebiegła 600 km w sukni ślubnej. Nie uwierzycie, dlaczego to zrobiła

12.07.2021 09:03
Ta kobieta przebiegła 600 km w sukni ślubnej. Miała ważny powód
fot. Shutterstock

Niedoszła panna młoda założyła suknię ślubną i ruszyła w bieg po Stanach Zjednoczonych. Udowodniła tym, jak wielką siłę mają kobiety.

Mało kto zdecydowałby się na taki krok. Ta 47-letnia terapeutka miała jednak wyjątkowy powód. Odwołała swój ślub, ponieważ jej partner miał... narcystyczne usposobienie. Założyła jednak suknię, w której nie udało jej się dojść do ołtarza. Następnie wyruszyła w dwutygodniowy bieg po Stanach Zjednoczonych. W ten sposób chciała wesprzeć wszystkie ofiary przemocy domowej. Pewne jest jedno - w jej przypadku termin "uciekająca panna młoda" nabiera nowego znaczenia. Poznajcie tę wyjątkową historię. 

Zobacz także: Młodzi postanowili ogolić się na łyso podczas wesela. Przy tym nagraniu nie da się nie płakać

Ta kobieta przebiegła 600 km w sukni ślubnej. Miała ważny powód

Vanessa Reiser to 47-letnia terapeutka. Miała stanąć na ślubnym kobiercu, jednak wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. 

Jak podaje portal metro.co.uk, Vanessa zdradziła, że jej były partner był "narcystycznym socjopatą". Znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Terapeutka długo nie zdawała sobie sprawy, że tkwi w toksycznym związku. Mężczyzna zasypywał ją bowiem czułymi słowami i gestami, żeby odwrócić jej uwagę od wszystkiego, co złe. Jest to popularna technika psychologiczna, znana jako "love bombing". 

Tuż przed ślubem Vanessa zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak. Wtedy odeszła od narzeczonego. Długo jednak musiała radzić sobie z tym rozstaniem. Ostatecznie zdecydowała się na odważny krok, który miał stanowić oficjalne zakończenie tej toksycznej relacji.

Vanessa postawiła przed sobą wyzwanie. Przebiegła około 600 km, żeby wesprzeć wszystkie ofiary przemocy domowej. 

Zobacz także: Sama uszyła swoją suknię ślubną na drutach i to... w drodze do pracy. Efekt powala

Ta kobieta przebiegła 600 km w sukni ślubnej dla ofiar przemocy domowej

Vanessa w 12 dni przebiegła 385 mil, czyli około 600 km. Kobieta przemieszczała się po stanie Nowy Jork. Miała na sobie suknię ślubną, którą planowała założyć na ceremonię z byłym partnerem. Kreacja stała się symbolem wykorzystywania zaręczyn do sprawowania kontroli nad drugą osobą. 

Chcę tylko, żeby ludzie, którzy przez to przechodzą, wiedzieli, że nie są sami - powiedziała kobieta w rozmowie z metro.co.uk. 

Vanessa każdego dnia pokonywała ponad 40 km. Podczas wyzwania zbierała też pieniądze na rzecz ofiar przemocy domowej. Udało jej się zdobyć około 40 tysięcy złotych. Kobieta już zapowiedziała, że zamierza kontynuować tego typu akcje w przyszłości. 

Zobacz także: Ten mężczyzna zaliczył wpadkę na własnym ślubie. Panna młoda nie spodziewała się takiego widoku

Źródło: Metro.co.uk