Zamknij

Szokujące słowa Karola po zaręczynach z Dianą. Poddani nie mogą mu tego wybaczyć

23.11.2020 12:58

Książę Karol w dniu ogłoszenia zaręczyn z Dianą wypowiedział szokujące słowa w obecności mediów. Brytyjczycy do dziś nie potrafią mu ich wybaczyć.

Księżna Diana i książę Karol w sweterkach na zdjęciu z Balmoral
fot. REX FEATURES/East News

Ci, którzy interesują się historią brytyjskiej rodziny królewskiej, doskonale wiedzą, że związek księżnej Diany i księcia Karola nie należał do udanych. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że problemy między nimi zaczęły się tak szybko. Okazuje się, że jeszcze przed ślubem Diana dowiedziała się o romansie księcia z Kamilą. Nie to jednak wzbudziło kontrowersje. Brytyjczycy byli wręcz oburzeni słowami Karola, które ten wypowiedział publicznie w dniu ogłoszenia zaręczyn z Dianą. Poddani do dziś nie potrafią mu tego wybaczyć.

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

Szokujące słowa Karola przed ślubem z Dianą! Przerażają do dziś

Księżna Diana i książę Karol zaręczyli się 6 lutego 1981 roku. Jeden z najpiękniejszych dni każdej przyszłej pary młodej okazał się jednak niezwykle smutny dla panny Spencer. Zauważyli to także poddani rodziny królewskiej.

Zaręczyny następcy tronu zostały oczywiście ogłoszone publicznie przy pomocy mediów. Przedstawiciele prasy i telewizji spotkali się ze świeżo upieczonymi narzeczonymi i rozpoczęła się konferencja prasowa.

W pewnym momencie padło niewinne pytanie o to, czy przyszli małżonkowie się kochają. Diana bez wahania odpowiedziała, że tak. Słowa Karola natomiast były wymijające.

Cokolwiek miłość znaczy - powiedział książę.

Brytyjczycy do dziś pamiętają ten obrazek i jego słowa. I wielu wciąż nie może mu tego wybaczyć. Gdyby kierował się sercem, niektórych tragicznych sytuacji dałoby się uniknąć. 

Zobacz także: Diana przed ślubem musiała przejść test. To było jej "być, albo nie być" w roli księżnej

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!