Zamknij

Suknie ślubne Kate i Meghan różniły się głównie jednym szczegółem. Przez to żona Williama wyglądała skromniej

18.05.2022 07:46
Suknie ślubne Kate i Meghan różniły się przede wszystkim jednym szczegółem
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Zarówno suknia ślubna księżnej Kate, jak i Meghan Markle zachwyciły kobiety na całym świecie. Wyglądały zupełnie inaczej, ale kluczowa była jedna różnica.

Zarówno księżna Kate, jak i Meghan Markle mają bardzo dobry gust, jeżeli chodzi o łączenie poszczególnych elementów garderoby. Obie panie są nieustannie porównywane, ale z reguły do żadnej ich stylizacji nie można się przyczepić. Niektórzy zarzucają Kate, że kopiuje styl Meghan, odkąd jej codzienny ubiór stał się nieco bardziej casualowy. Mimo tego trzeba przyznać, że ich stylizacje znacznie się od siebie różnią - zwłaszcza suknie ślubne. Choć obie kreacje są do dziś niezwykle popularne, kluczowa jest jedna różnica, która sprawiła, że ostatecznie to Kate wyglądała o wiele skromniej.

Zobacz także: Co księżna Diana sądziłaby o stylu Kate i Meghan? Ekspertka nie zostawia wątpliwości

Suknie ślubne Kate i Meghan różniły się przede wszystkim jednym szczegółem

Choć między ślubem Kate i Williama a weselem Meghan i Harry'ego minęło aż 7 lat, wszyscy porównywali suknie ślubne obu panien młodych. Zarówno jedna, jak i druga kreacja zachwyciła ludzi na całym świecie, a kobiety do dziś chcą mieć identyczne na swoich ślubach.

Nie da się jednak ukryć, że te dwie suknie ślubne były zupełnie różne. Kate postawiła na romantyczną, koronkową kreację z domu mody Alexander McQueen. Meghan natomiast wybrała jednolitą suknię zaprojektowaną przez Clare Waight Keller dla Givenchy.

Kluczową różnicą w obu tych kreacjach był jednak... dekolt. Wydawać by się mogło, że to suknia Kate miała większe wycięcie - jej dekolt miał kształt litery V i kończył się między piersiami - pod tym względem o wiele odważniejsza mimo wszystko była Meghan. Amerykańska aktorka zdecydowała się bowiem na całkiem odkryte ramiona, co do tej pory było niedopuszczalne w rodzinie królewskiej. 

Dekolt to jedna z głównych różnic. Kate wybrała dekolt w szpic, który w tamtym czasie zapoczątkował ten trend wśród narzeczonych. Jej wygląd był niewinny, podczas gdy Meghan podejmowała większe ryzyko. Dekolt Meghan w łódkę był postrzegany jako nieco bardziej ryzykowny wybór na królewskie wesele, ale idealnie do niej pasował - powiedziała ekspertka Harriet Castle w rozmowie z express.co.uk. 

A która z tych kreacji jest najpopularniejsza? Okazuje się, że od 2018 roku to suknia Meghan najczęściej jest kopiowana przez panny młode. Kate nie pozostaje jednak dużo w tyle, bowiem jej kreacja jest na drugim miejscu pod względem wyszukiwań w Google. 

Zobacz także: Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością. Panny młode chcą mieć identyczne

Śluby Kate i Meghan z wnukami królowej Elżbiety

Księżna Kate na ślubnym kobiercu stanęła 29 kwietnia 2011 roku. Ona i William pobrali się w opactwie westminsterskim po egzotycznych zaręczynach w Kenii. Wówczas książę podarował ukochanej pierścionek zaręczynowy swojej mamy, księżnej Diany, ze zjawiskowym szafirem. 

Meghan Markle od Harry'ego również otrzymała niezwykłą błyskotkę. Książę sam zaprojektował pierścionek zaręczynowy dla ukochanej. Składał się on z brylantu oraz dwóch mniejszych kamieni, które wcześniej należały do księżnej Diany. Zaręczyny pary oficjalnie potwierdzono w listopadzie 2017 roku. Ich ślub odbył się 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. 

Zobacz także: Na Williama po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o jej pierścionek

Nieformalne stroje kobiet w rodzinie królewskiej: Kate, Diana, Meghan, królowa Elżbieta
12 Zobacz galerię
fot. SplashNews.com/East News

Źródło: marieclaire.com/express.co.uk