Zamknij

Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana!

05.11.2020 15:15

Pamiętacie legendarną suknię ślubną księżnej Diany? Wiele osób zastanawiało się, co się z nią stało po śmierci Lady Di. Tajemnica została rozwiązana.

Księżna Diana w sukni ślubnej na oficjalnym zdjęciu ślubnym
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Śluby w rodzinie królewskiej zawsze budzą ogromne emocje. Również po wielu latach. Tak bez wątpienia było ze ślubem Kate i Williama, ale także jego rodziców - księżnej Diany i księcia Karola, którzy przy ołtarzu stanęli w 1981 roku. Największe emocje do dziś budzi oczywiście ślubny strój panny młodej. Księżna Diana miała na sobie tego dnia ogromną suknię ślubną, zaprojektowaną przez walijskiego projektanta, Davida Emanuela. Dziś pozostały po niej legendy i... ciekawość, co tak naprawdę stało się z kreacją po śmierci Lady Di. My już wiemy!

Zobacz także: Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością. Panny młode chcą mieć identyczne! 

Suknia ślubna księżnej Diany: co się z nią stało? Tajemnica rozwiązana

Suknia ślubna księżnej Diany została wykonana z jedwabiu i urozmaicona antycznymi falbanami. Trudno się dziwić, że do dziś cieszy się ogromną popularnością i przyszłe panny młode marzą o tym, żeby mieć podobną na swoim ślubie. 

To, co stało się z majątkiem księżnej Diany po jej śmierci, do dziś owiane jest tajemnicą. Wielu z nas zastanawiało się nad tym, gdzie podziała się suknia ślubna żony księcia Karola. 

Teraz ta tajemnica została rozwiązana! Jak podaje portal Weddingdream.com, tuż po śmierci księżnej Diany, kreację przechowywał jej brat, Charles Spencer. Następnie, w 2014 roku, trafiła ona w ręce księcia Williama i księcia Harry'ego. Bracia postanowili umieścić ją na pamiątkę w byłym gabinecie matki w Pałacu Kensington.

To piękny gest ze strony Williama i Harry'ego, którzy do dziś czule wspominają swoją mamę. Dzięki nim suknia przetrwa przez lata i będzie przypominała przyszłym pokoleniom o "królowej ludzkich serc".  

Zobacz także: Oryginalne suknie ślubne gwiazd. Te panny młode odeszły od tradycji

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!