Zamknij

Suknia ślubna królowej Elżbiety skrywa tajemnicę. Nie uwierzycie, jak ją kupiła

01.04.2021 13:21
Królowa Elżbieta w sukni ślubnej i książę Filip w mundurze machają do poddanych z balkonu Pałacu Buckingham po swoim ślubie
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta i książę Filip wzięli ślub ponad 70 lat temu, ale ich ceremonia do dziś intryguje wszystkich. Poznajcie tajemnicę sukni ślubnej panny młodej.

Królowa Elżbieta i książę Filip dozgonną miłość przysięgali sobie w 1947 roku. Ich ślub, podobnie jak wszystkie tego typu uroczystości w rodzinie królewskiej, cieszył się olbrzymim zainteresowaniem Brytyjczyków. Emocji wydarzeniu dodawał fakt, że za mąż wychodziła następczyni tronu. Elżbieta była ulubienicą poddanych, dlatego nie dziwi nas, że postanowili oni... złożyć się na jej suknię ślubną. Dlaczego podjęli taką decyzję? Poznajcie tę niezwykłą historię rodziny królewskiej. 

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

Suknia ślubna królowej Elżbiety: historia. Złożyli się na nią poddani?

Weselna kreacja królowej Elżbiety była oszałamiająca. Została wykonana z satyny z dodatkiem koronek, czyli elementu obowiązkowego każdej sukni ślubnej w rodzinie królewskiej

Portal Marieclaire.com, powołując się na informacje zawarte na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, postanowił przytoczyć interesującą historię. Związana jest ona właśnie z suknią ślubną królowej Elżbiety. 

W związku z tym, że ceremonia odbyła się zaledwie dwa lata po wojnie, gospodarka wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. Księżniczka musiała wówczas zapłacić za swoją suknię... kuponami na ubrania. 

Brytyjczycy postanowili wspomóc w tym Elżbietę. Z całego kraju spłynęły bony od życzliwych poddanych. Wszystkie zostały jednak zwrócone, ponieważ rodzina królewska nie może przyjmować takich upominków.

Był to przemiły gest ze strony fanów przyszłej królowej. Na szczęście Elżbieta poradziła sobie i udało jej się zdobyć wymarzoną suknię ślubną. 

Zobacz także: Najdroższe suknie ślubne rodziny królewskiej. Numer jeden nie należy do brytyjskiej księżniczki

Ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa

Księżniczka Elżbieta swojego przyszłego męża poznała w lipcu 1939 roku. Zaręczyli się jednak dopiero po wojnie, w sierpniu 1946 roku. 

Ślub Elżbiety i Filipa odbył się 20 listopada 1947 w opactwie westminsterskim. Miesiąc miodowy zakochani spędzili natomiast w posiadłości lorda Mountbattena w Broadlands. 

Zobacz także: Największe skandale ślubne w rodzinie królewskiej. Niektóre z nich są naprawdę dziwne 

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie. 

Źródło: Marieclaire.com