Zamknij

Suknia ślubna Grace Kelly zyskała miano kultowej. Wiemy, co się z nią stało

25.11.2020 12:54
Grace Kelly w pięknej sukni ślubnej po swoim ślubie
fot. Everett Collection/East News

Suknia ślubna Grace Kelly do dziś cieszy się olbrzymią popularnością wśród panien młodych. Wiemy, co stało się z oryginałem.

O takiej uroczystości jak ślub Grace Kelly z księciem Monako marzy wiele z nas. To niemalże historia jak z bajki. Amerykańska aktorka została wybranką serca księcia, do którego wzdychały kobiety na całym świecie. Ich ślub obserwowały miliony, a sama Grace zachwyciła suknią ślubną. Koronkowa kreacja aktorki zyskała już miano kultowej i do dziś przyszłe panny młode stawiają ją sobie za wzór. Wiele osób zastanawia się też, co stało się z oryginałem. My już wiemy, gdzie teraz znajduje się legendarna suknia ślubna Grace Kelly. 

Zobacz także: Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana!

Suknia ślubna Grace Kelly: co się z nią stało? Tajemnica rozwiązana

Grace Kelly podczas swojego ślubu z księciem Monako miała dwie kreacje. To jednak ta suknia ślubna zyskała miano kultowej. 

Suknia ślubna, którą Grace Kelly miała na ślubie kościelnym z księciem Rainerem, została zaprojektowana przez kostiumografkę filmową Helen Rose. Wykonana była z tafty i została pokryta subtelną koronką. Kreacja ta była zabudowana, miała długi rękaw i stójkę pod szyją. Do tego przez cały dekolt szedł rządek drobnych guziczków.

Nie da się ukryć, że ta kreacja robiła wrażenie i trudno się dziwić, że jest tak popularna do dziś. Wiele przyszłych panien młodych się na niej wzoruje, a my wiemy, gdzie znajduje się oryginalna kreacja ślubna Grace Kelly.

Choć ślub Grace z księciem Monako miał miejsce ponad 50 lat temu, jej suknia przetrwała do dziś. Znajduje się w zbiorach Philadelphia Museum of Art. Fanki aktorki wciąż mogą zatem zobaczyć na żywo jej kultową kreację. 

Zobacz także: Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością. Panny młode chcą mieć identyczne!

Suknia ślubna Grace Kelly
fot. Everett Collection/East News

Niektóre gwiazdy postanowiły, że nie będą oszczędzać na swoich weselnych kreacjach. Oto najdroższe suknie ślubne w historii!