Zamknij

Najmodniejsze sukienki dla świadkowych i druhen w 2021 roku. TOP 5 trendów

02.03.2021 15:44
Trzy druhny w niebieskich sukienkach stoją obok lasu
fot. Shutterstock

Jak świadkowa powinna wyglądać na weselu? Oto TOP 5 trendów w sukniach dla druhen, które będą hitem w 2021 roku.

Bycie świadkową lub druhną to ogromne wyzwanie, które wiąże się z kredytem zaufania ze strony przyszłych małżonków. Warto zatem zadbać o to, żeby w dniu ślubu bliskiej nam panny młodej prezentować się jak najlepiej. Oczywiście nie można przyćmić samej gwiazdy wesela, choć to zazwyczaj mało prawdopodobne. Świadkowa powinna prezentować się elegancko i dziewczęco. W wyborze odpowiedniej kreacji pomóc wam może lista trendów, które będą obowiązywały w 2021 roku. Podpowiadamy, bez czego nie może obejść się żadna druhna w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: Największe trendy ślubne 2021 roku. 5 rzeczy, bez których nie może odbyć się wesele

Sukienki dla świadkowej i druhen - TOP 5 trendów 2021 roku

Na początek kilka podstaw. Przede wszystkim kreacja świadkowej nie może być biała. Niekorzystnie będą też wyglądać barwy ecru, perłowe oraz jasne szarości. Na zdjęciach mogą bowiem zlać się z kreacją panny młodej.

Suknia świadkowej nie powinna być wyzywająca. Dlatego zbyt odważne rozporki i dekolty nie sprawdzą się dobrze. Warto też zadbać o to, żeby sukienka była funkcjonalna. To właśnie do świadkowej należy nadzorowanie wszystkich spraw organizacyjnych podczas ślubu i wesela. Dlatego musi czuć się w swojej kreacji komfortowo. 

Oto TOP 5 trendów w sukienkach dla świadkowych i druhen na 2021 rok. 

1. Wyraziste kolory

Do niedawna druhny stawiały przede wszystkim na róże i pastele. W tym roku powinny nieco odważniej dobierać barwy swoich kreacji. Wyraziste błękity, żółcie, czerwienie, fiolety, zielenie - suknie w tych kolorach będą prezentować się rewelacyjnie o każdej porze roku. 

2. Satynowe sukienki

W najbliższych miesiącach odejdziemy od zwiewnych tiuli na rzecz satyny. Kreacje wykonane z tego materiału zawsze prezentują się elegancko. Niezależnie zatem, na jaką sukienkę się zdecydujesz, postaraj się wybrać właśnie satynową. To będzie strzał w dziesiątkę. 

Zobacz także: Te suknie ślubne będą najmodniejsze w 2021 roku. Która skradnie twoje serce?

3. Bufiaste rękawki

Odrobina bajkowych trendów nie zaszkodzi. Wszelkiego rodzaju bufki są urocze, a taki wygląd na weselu zawsze jest zarezerwowany dla druhen. W tym roku tego typu rękawy są absolutnym hitem. Warto się na nie zdecydować również wybierając sukienkę na wesele. 

4. Długość midi

Jeżeli mowa o praktycznych kreacjach, długość midi sprawdzi się idealnie. O ile nie była najmodniejsza w ostatnich sezonach, w tym roku śmiało możecie sobie na nią pozwolić. Dzięki temu nie zaprezentujecie się wyzywająco, ale też nie będzie istniało ryzyko, że potkniecie się, idąc za panną młodą. 

5. Elementy komponujące się ze strojem panny młodej 

Na koniec prawdziwy hit, na który naprawdę warto się zdecydować - elementy pasujące do stroju panny młodej. To może być koronka podobna do tej z jej sukni ślubnej. Możecie postawić też na identyczne kokardy w pasie lub guziczki. Nie chodzi o to, żeby wyglądać identycznie, ale o to, żeby do siebie pasować. 

Zobacz także: Gry i zabawy na panieński. Podajemy kilka przepisów na udany wieczór

Gwiazdy na czerwonym dywanie chcą prezentować się jak najlepiej. Niektóre z nich zdecydowały się na kreacje, które mogłyby spełniać także funkcje... sukien ślubnych.