Zamknij

Wesela zabronione! Premier ogłosił czerwoną strefę w całej Polsce

23.10.2020 11:24

Premier ogłosił, że cała Polska wchodzi do strefy czerwonej. To oznacza, że wesela będą zakazane w całym kraju!

Panna młoda w suknie ślubnej, welonie i masce ochronnej
fot. Shutterstock

Covidowe pary młode znów mają ciężki orzech do zgryzienia i wiele stresu na swojej głowie. Premier Mateusz Morawiecki 23 października ogłosił, że od 24 października cała Polska wchodzi do czerwonej strefy. A to oznacza, że wesela, jak i inne tego typu imprezy, będą zakazane już w całym kraju! Ograniczenia są związane także z samą ceremonią ślubną. Ta sytuacja zapewne potrwa długie tygodnie. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i co w ogóle będzie wolno parom młodym? Staramy się odpowiedzieć na wasze rozterki. 

Zobacz także: Pary młode i branża weselna o nowych obostrzeniach. "Najpiękniejszy dzień w życiu zamienia się w najgorszy koszmar"

Strefa czerwona w całej Polsce. Wesela zabronione do odwołania!

2020 rok nie należy do najłatwiejszych. To szczególnie trudne miesiące dla par młodych, które nie spodziewały się, że najważniejszy dzień w ich życiu stanie się również tym najbardziej problematycznym.

Sezon jesienno-zimowy zawsze był tym mniej atrakcyjnym, jeżeli chodzi o organizację wesel, niż letnie miesiące. W tym roku jednak wszystko dosłownie stanęło na głowie. Wiele par młodych w marcu, kwietniu i maju przełożyło swoje wesela właśnie na koniec roku, z nadzieją, że do tego czasu chociaż częściowo uporamy się z pandemią koronawirusa.

Niestety, zakażeń z dnia na dzień przybywa, a rząd wprowadza kolejne obostrzenia, które są szczególnie trudne dla branży weselnej, ale również dla wielu innych branż takich jak: artyści, restauratorzy i właściciele siłowni.

Już 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla par młodych? Od 19 października wesela w strefach czerwonych są całkowicie zakazane! A co ze ślubami? Zgromadzenia mogą liczyć co najwyżej 5 osób, czyli tylko tylu gości możecie zaprosić na ślub cywilny. W Kościołach obowiązuje limit jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni. 

Co więcej, wszelkie lokale gastronomiczne będą zamknięte. W związku z tym również przyjęcia w lokalach nie będą możliwe. 

Nie są to dobre wieści dla par młodych, które od miesięcy żyją w stresie. Obostrzenia z pewnością odbijają ogromne piętno na ich psychice, nie wspominając już o dodatkowym stresie związanym z samą pandemią. Patrząc na liczbę zakażeń, ta sytuacja długo nie wróci do normy. Mamy jednak nadzieję, że za kilka tygodni ilość zakażeń zmaleje na tyle, że będziemy mieli dla was lepsze wieści.

Zobacz także: Nazwy rocznic ślubu mogą być zaskakujące. Które z nich są najważniejsze? 

loader

Szukasz idealnego miejsca na wesele? Sprawdź nasze TOP 10 i wybierz wymarzoną salę na swój ślub!