Zamknij

Żaden welon w rodzinie królewskiej nie jest przypadkowy. Zobaczcie te najpiękniejsze

22.04.2021 10:25

Welon to bardzo ważny element kreacji panny młodej. W rodzinie królewskiej żadna z tego typu ozdób nie jest przypadkowa. Zobaczcie najpiękniejsze welony księżniczek w historii.

Paziowie w garniturach niosą długi welon Meghan Markle podczas jej wejścia do kościoła na ślub z Harrym
fot. AFP/EAST NEWS

Są różne dodatki dla panny młodej, które można założyć na głowę w dniu ślubu. Wianki, kapelusze, fascynatory, woalki - możemy wymieniać sporo ozdób tego typu, ale król jest tylko jeden. Welon jest najbardziej tradycyjnym i wciąż najpopularniejszym nakryciem głowy panny młodej. Nic więc dziwnego, że kobiety szukają wśród gwiazd inspiracji na tego typu ozdobę. Trzeba przyznać, że mistrzyniami, jeżeli o nie chodzi, są panny młode z rodzin królewskich. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych welonów, które w dniu ślubu miały na sobie księżniczki.

Zobacz także: Tiary są nieodłącznym elementem królewskich ślubów. Te wzbudziły największy zachwyt

Śluby w rodzinie królewskiej: najpiękniejsze welony panien młodych

Zdarzało się oczywiście tak, że niektóre księżniczki wyłamywały się z tej tradycji. Eugenia np. miała na sobie wyłącznie tiarę. Większość królewskich panien młodych decyduje się jednak na welon, który nigdy nie jest przypadkowy.

1. Welon królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta w dniu zawarcia małżeństwa z Filipem miała zjawiskową, koronkową suknię ślubną w odcieniu kości słoniowej. Dokładnie taki sam kolor miał jej katedralny, 4-metrowy welon. Był on wykończony koronką podobną do tej, którą można było oglądać na jej kreacji. Przypomnijmy, że koronka jest obowiązkowym elementem sukien ślubnych w rodzinie królewskiej

2. Welon Grace Kelly

Do dziś mówi się, że welon, który na swoim ślubie w 1956 roku miała Grace Kelly, jest jednym z najpiękniejszych w historii rodzin królewskich. Aktorka, gdy wychodziła za mąż za księcia Monako, miała na sobie suknię ślubną z jedwabnymi koronkami. Do tego dobrała również koronkowy czepek i katedralny, długi welon, który został wyszyty tysiącami ozdobnych pereł. 

Zobacz także: Suknia ślubna Grace Kelly zyskała miano kultowej. Wiemy, co się z nią stało

Topham Picturepoint/Press Association Images/EAST NEWS

3. Welon księżnej Diany

Księżna Diana swoim nakryciem głowy zapisała się w historii jako posiadaczka najdłuższego welonu w rodzinie królewskiej. Utrudniał on jej nieco funkcjonowanie. Przyszła księżna przez niego z ledwością zmieściła się w powozie. Welon był przymocowany do ciężkiej tiary, przez co Diana cierpiała podczas ślubu. Ozdoba nieustannie bowiem wbijała jej się w głowę. 

PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

4. Welon księżnej Kate

Księżna Kate postawiła na krótki welon typu fingertip veil. Został on zaprojektowany tak, aby delikatnie unosił się wokół panny młodej. Dookoła krawędzi welonu zostały wszyte małe kwiaty, które miały komponować się z jej koronkową suknią od Alexandra McQueena. 

5. Welon Meghan Markle 

Meghan Markle postawiła natomiast na welon w nieco hiszpańskim stylu. Była to bardzo długa ozdoba, obszyta dookoła koronką. Tym dodatkiem Meghan złożyła hołd Królestwu Wielkiej Brytanii. Każdy z kwiatów, który znalazł się na welonie, symbolizował 53 kraje Wspólnoty Narodów. 

Zobacz także: Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Oddała nim hołd księżnej Dianie

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.