Zamknij

Niesforne druhny na królewskich ślubach. Dały popalić królowej i parom młodym

03.03.2021 14:12
Meghan i Harry na oficjalnym zdjęciu ślubnym z druhnami i drużbami
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Orszak druhen jest tradycją ślubną w rodzinie królewskiej. I to właśnie on potrafi ubarwić niemal każdą tego typu ceremonię.

Podczas ślubów w rodzinie królewskiej dzieci odrywają znaczącą rolę. Bywają urocze, ale też nieprzewidywalne. Widać to zwłaszcza w ważnych momentach, gdy powinny zachować powagę. Dziewczynki i chłopcy tworzą orszak, który towarzyszy parze młodej przed uroczystością, po niej, gdy świeżo upieczeni małżonkowie pozują na balkonie oraz podczas oficjalnych zdjęć. W historii królewskich ślubów właśnie druhenki i mali drużbowie sprawili, że królowa wstrzymała oddech, a ludzie na całym świecie płakali ze śmiechu.

Zobacz także: Największe skandale ślubne w rodzinie królewskiej. Niektóre z nich są naprawdę dziwne

Śluby w rodzinie królewskiej: druhny, które dały popalić parom młodym

Tego typu wpadek pojawiło się naprawdę sporo, zwłaszcza w ostatnich latach. Przedstawiamy 5 najbardziej pamiętnych chwil z druhnami w rolach głównych. 

1. Charlotte pokazuje język

Pamiętacie ślub Meghan i Harry'ego? Jedną z druhen była wówczas księżniczka Charlotte, która postanowiła... pokazać język fotoreporterom. Wszyscy uznali to za urocze, choć Kate i Williamowi zapewne nie było do śmiechu, gdy musieli tłumaczyć się z zachowania córki przed babcią. 

Księżniczka Charlotte pokazuje język
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

2. Niegrzeczny George

Również brat Charlotte lubi pokazywać różki. Pierworodny syn Kate i Wiiliama został przyłapany na psotach ze starszą kuzynką podczas ślubu księżniczki Eugenii. Współtowarzyszką jego "zbrodni" była zbuntowana księżniczka Savannah Phillips. 

Zobacz także: Ta tradycja ślubna sięga czasów królowej Wiktorii. Jest najważniejsza dla rodziny królewskiej

Książę George psoci na ślubie Eugenie
fot. Rex Features/East News

3. "Zrzędliwa druhna" na ślubie Kate i Williama

Cofnijmy się na moment do ślubu Kate i Williama. Wówczas także nie zabrakło nieposłusznych druhen. We znaki królowej dała się przede wszystkim jedna z nich - Grace van Cutsem. Nie bez powodu została nazwana "zrzędliwą druhną". Gdy para młoda pozowała na balkonie, znudzona dziewczynka zasłaniała uszy ze skrzywioną miną. 

Zrzędliwa druhna na ślubie Kate i Williama
fot. Chris Ison/Press Association/East News

4. Savannah Phillips i suknia Eugenii

Sporo wpadek druhny zaliczyły na ślubie księżniczki Eugenii. A przede wszystkim jedna z nich. Savannah Phillips znów dała się swojej prababci we znaki. Podczas oficjalnych zdjęć nastąpiła na suknię ślubną panny młodej. Oczywiście trudno powiedzieć, czy zrobiła to z premedytacją, ale jej uśmiech jest bardzo wymowny. 

Savannah Phillips stoi na sukni Eugenii
fot. Alex Bramall/PA Wire/REX/Shutterstock/East News

5. Majtki Louise

Za to córka księcia Edwarda, Lady Louise Windsor, niechcący zaliczyła wpadkę przed ślubem Eugenii. Gdy wchodziła do kościoła, podwinęła jej się sukienka. Dzięki temu wszyscy zebrani mogli zobaczyć, jaką bieliznę nosi wnuczka królowej Elżbiety i księcia Filipa. 

Zobacz także: Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

Lady Louise Windsor z podwiniętą sukienką
fot. Victoria Jones/Press Association/East News

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!